Головна Культура У Буську відбувся районний фестиваль “Повір у себе”

У Буську відбувся районний фестиваль “Повір у себе”

 3 грудня Україна відзначатиме Всесвітній день інвалідів. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Буська районна асоціація інвалідів існує 24 роки і нараховує 425 членів. Різноманітні секції, гуртки, навчання, поїздки на змагання – це те, на що спрямовує свою роботу асоціація. Щоденна праця над собою, підтримка один одного дають гарні плоди. Цьогоріч Буський район зайняв почесне друге місце у командному заліку на обласних змаганнях серед людей з інвалідністю. Змагання були присвячені Року Андрея та Климентія Шептицьких.

 Недільної днини, в рамках святкування Всесвітнього дня інвалідів, відбувся районний фестиваль «Повір у себе». 
   Під своїм крилом фестиваль об'єднав десятки талановитих діточок, яких згуртувала у велику, дружню родину районна асоціація інвалідів, головою якого є невтомна Софія Климус.  Повен зал глядачів, не дивина на фестивалі, адже на усміхнених і впевнених артистів на сцені приходять подивитися і підтримати родина, друзі і усі небайдужі бужани. 
   На початку дійства з вітальним словом та врученням нагород та подарунків виступили голова Буської РДА П.Мороз, керуючий справами Буської райради Б.Глова та голова районної асоціації С.Климус. Кожен член асоціації  отримав подарунок, які придбали за кошти благодійників та спонсорів. Щирими аплодисментами і усмішками дякував глядацький зал за веселі пісні та патріотичні вірші у виконанні учасників художньої самодіяльності районної асоціації інвалідів. Цьогоріч тішили своєю майстерністю й гості фестивалю: хореографічна студія «Єврика» (кер.Т.Новак) дарувала запальні танці, С. Степаник співала веселих пісень, а Я.Глова та А.Коник – дивували публіку професійною грою на акордеоні.
    Буська асоціація разом з її членами розвивається, росте та мріє про нові досягнення.  Заняття плаванням, шахами, співами, ораторським мистецтвом, вишивання бісером, витинанка – це далеко не увесь перелік того, чим займаються діти. Сьогодні актуальною є потреба приміщення, яке б могло слугувати міні спортзалом для щоденних занять. Голова асоціації, разом з людьми з особливими потребами, сподіваються на розуміння і підтримку влади.
   До проведення акції в музичній школі прилучився відділ культури та туризму Буської РДА.
  Кожен день у житті цих людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосовуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалення, приносити радість собі та оточуючим. І незважаючи на деякі невдачі та смуток, надія на краще та більш легше життя в суспільстві не залишає їх. Головне для них, що життя є і воно продовжується.
Відділ культури та туризму Буської РДА
——————————————————————————————-
   22 листопада Буська района асоціація інвалідів провела фестиваль «Вірю в себе» присвячений Міжнародному Дню інвалідів.

    Свято розпочалося  виконанням гімну України та гімну Буської районної асоціації інвалідів. Також було вшановано пам'ять воїнів АТО хвилиною мовчання.
     Після виступу Христинки Вовчанської з піснею «Україна – це я» всіх присутніх в залі привітав голова Буської РДА Петро Степанович Мороз та керівник  апарату Буської РДА Богдан Володимирович Глова та голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Якимівна Климус. Крім того вони отримали грошову винагороду від наших благодійників.
    Фестиваль продовжили запрошений  танцювальний колектив «Еврика» та драматичний театр Буської асоціації «Первоцвіт», який показав виставу-мюзикл «Червона шапочка».  Володимир Романів подарував усім присутнім в залі пісню «Я люблю Україну Свою»,  Володимир Романів та Катерина Новак в дуеті виконали пісню «Не стидайся то твоя земля», Олеся Мазур та Христинка Вовчанська посвятили пісню воїнам АТО, пісня «Україна – вишиванка» прозвучала з уст Іринки Приступи,  ансамбль «Діти Надії» став родзинкою фестивалю, виконавши пісню «Перлина Україна».
     Також усі  присутні в залі мали змогу насолодитися чарівними рядками поезії, які прозвучали від Максима Романа, Дмитрика Омеляновського, Іринки Діжак, Олесі Ігнат та Ореста Крайовського. Ведучими свята були  Любов Огороднік та Мар’янаКлимус.
    Крім членів асоціації у концертній програмі брали участь запрошені гості свята. Андрій Коник, музичний керівник асоціації інвалідів подарував для всіх присутніх  композицію «Гра світла і тіней». Ярослав Глова – директор Красненського народного дому виконав  композиції: «Дунайські хвилі» та «Коломийка-в’язанка», Софія Степаник виконала пісню «Мати божа», та танцювальний колектив «Енерджі» порадував усіх присутніх запальним танцем«Джазом»,  та  танцем  в українському стилі «Краю рідний».
      Після закінчення свята членам асоціації були роздані продуктові набори. Всі залишилися задоволеними та з усмішками на обличчях поверталися додому.
      Буська районна асоціація інвалідів щиро дякує усім меценатам, благодійникам, які долучилися до свята, бо без їхньої допомоги свято не було б таким яскравим, а саме: Пришляку Роману Романовичу,  Козаку Богдану Романовичу, Гладишевському Андрію Іларіоновичу, Квятковському Дмитру Олександровичу, Коротич Марії Петрівні, Степанику Богдану Володимировичу, Кадиляку Михайлу  Степановичу, Сліпцю Ростиславу  Степановичу.
     Подяка за допомогу у проведенні заходу:  директору музичної школи – Керкало Ользі Кирилівні, Відділу культури та туризму Буської РДА, директору Красненського народного дому – Глові Ярославу Володимировичу, керівнику хореографічної  студії «Еврика»  – Тетяні Новак, художнім керівника Буської районної асоціації інвалідів Ірині Макар та Андрію Конику, районному часопису «Воля народу» , Буському радіо та  Буському медіа порталу.
Дякуємо за тісну співправцю і взаєморозуміння. 
Буська районна асоціація інвалідів