Сьогодні, 2 грудня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ відбулося відкриття відреставрованих фресок 1740 року авторства Франциска Екштайна на склепінні центральної нави.
Здійснити роботи, які тривали 7 років, вдалося в межах найбільшого міжнародного реставраційного проєкту України, над яким працювали 20 українських та польських реставраторів під керівництвом доктора Краківської академії мистецтв Павла Болінського.
Перший етап реставрації розпочався у липні 2015 році – це була реставрація фресок над святилищем храму (300 м2), відтак у 2018 році відбувся другий етап реставрації, який охопив понад 1000 м2. На ці роботи витрачено понад 20 млн гривень.
В урочистому заході взяв участь заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, який вручив подяки обласної ради Павлу Болінському – доктору Краківської академії мистецтв, керівнику міжнародної реставраційної групи Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, а також реставраторам та художникам, які працювали в храмі.
«Слова подяки сьогодні ми висловлюємо усім, хто доклав максимум зусиль, аби цей храм був таким неповторним: реставраторам, меценатам, експертам, нашим польським фахівцям.
Звісно, велика заслуга і настоятелів цього храму, які своєю наполегливою щоденною працею досягли такого чудового результату. Тепер кожен, хто зайде у цю святиню зможе насолодитися високим мистецтвом та збагатитися духовно», – зазначив Юрій Холод.
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (колишній костел Єзуїтів) є першою бароковою спорудою у Львові. Його почали зводити у 1610 році під керівництвом італійця, архітектора ордену єзуїтів Джакомо Еріано, а завершили аж через 20 років – у 1630 році. У 1946–2011 рр. храм використовували як книгосховище бібліотеки ім. Стефаника. А у грудні 2011 року храм знову відкрили для богослужінь.