Головна Культура Визначні діячі області отримали державні нагороди

Визначні діячі області отримали державні нагороди

Почесні звання та нагороди отримали визначні діячі Львівщини. Вручив відзнаки голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю», – йдеться в Указі Президента України.

Так «Заслуженим артистом України» стала Наталія Половинка. Українська акторка та співачка, викладач, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Нині мешкає у Львові.

«Спів — це зусилля переходу через прірву. Береш біль у руки і йдеш. І цим кажеш: «Таке можливе». І цим зцілюєш світ». Ось так сьогодні вже Заслужена артистка України Наталія Половинка схарактеризувала своє кредо. Ці слова стосуються всієї її творчості — і вокальної, і акторської.

Наталя Половинка — одна з небагатьох у світі виконавиць традиційного співу як такого в усіх його жанрах: давні духовні наспіви України, канти, псалми, українські народні пісні, український класичний романс — і разом з тим є виконавицею імпровізаційної та класичної музики.

Успішна діячка і на акторській ниві. Так 3 грудня у прокат виходить кінострічка «Мати Апостолів», де Наталя Половинка грає головну роль. Фільм знятий за реальними подіями, які відбувались на Сході України у 2014 році. Трагізм війни показали через історію матері, яка шукає власного сина. Актриса наголошує, фільм має подивитись кожен, адже він порушує важливі теми – війни, яка і досі триває і долі матерів, сини яких поклала життя за рідну землю.

Окрім Наталі Половинки, відзначили працівників освітньої, соціальної сфери та юриспруденції.

Так, звання «Заслужений працівник освіти України» отримали директор Великогрибовицької загальноосвітньої школи I-III ступенів Жовківського району Ганна Макогін та директор ліцею № 66 Львівської міської ради Лілія Фещук.

«Заслуженим працівником соціальної сфери України» стала директор Трускавецького територіального центру соціального обслуговування Олена Пилат, а «Заслуженим юристом України» директор Львівського науково-дослідного експертного-криміналістичного центру МВС України, професору кафедри адміністративного права та процесу закладу вищої освіти «Львівський університет бізнесу та права» Роман Заяць.

Вручив очільник області й орден Княгині Ольги III ступеня. Його отримала голова громадської організації «Право матері», волонтер Євгенія Петрусь. Жінка стоїть на захисті родин військовослужбовців. Відколи російський агресор ступив на нашу землю, Євгенія Петрусь адресує листи матерям Росії з проханням не пускати російських солдат воювати в Україні. Розповіла, що нагорода буде згадкою для внуків та правнуків про події сьогодення.