Головна Листи Автостанції не буде?

Автостанції не буде?

Хочеться вірити, що автостанційна одіссея таки підходить до свого логічного завершення, і в скорому часі бущани і гості міста, а також водії автобусів зможуть полегшено зітхнути, – ями на території автостанції залатають і нею можна буде вільно і безперешкодно не тільки їздити, а й ходити. Сподіваємось, що це не хепі-енд чергової казочки, а так воно буде й насправді. От треба хіба що трішки зачекати, поки міські обранці вирішать на сесії, коли, чим і за що латати ями.

Розмови про автостанцію ведуться вже не один рік. Відремонтувати її грозився й попередній орендар, проте далі слів справа не зрушила з місця. Міська рада розірвала з ним договір оренди. Але, як то кажуть, святе місце пустим не буває, і на горизонті з’явився той, хто прагнув надавати пасажирам якісні автостанційні послуги. Мова йде про ТзОВ "Радар-Транс". І на громадських слуханнях, і на сесії міської ради його директор Петро Ребітва розказував, що планують спорудити на автостанції (приміську і міжміську каси, зал очікування і кімнату для водіїв тощо), аби пасажирам було зручно. От тільки вартувало б збільшити площу автостанції до 35-40 соток, тобто відійшла б вся площа Звитяги. Але депутати засумнівались, чи це не занадто багато, і вирішили до існуючої території (а це 0,1435га) додати ще 6 метрів автостоянки.

Про всі перипетії довкола автостанції писала "Воля народу". Друкувала й лист директора ТзОВ "Радар-Транс", де він запевняв, що до 10 лютого 2013 року "буде перенесено і закінчено всі роботи зі старої будівлі на постійне функціонування нової автостанції". Правда, ми в цьому засумнівались, – і були праві. До 10 лютого лише вивіска  "перекочувала" на вікно нового приміщення, а зі старої каси зник розклад руху маршруток. Ото стільки й всієї роботи. Про це  "Воля народу" надрукувала статтю під заголовком "Вивіска є, чи буде автостанція? або Чергова порція локшини на наші вуха". Правда, вона не всім сподобалась. У редакцію з претензіями завітав один підприємець (який мав до цієї справи дотичність) і все допитувався "хто замовив статтю?" Відповідаємо – ті (і журналіст "ВН" серед них), хто кожного дня добирається на роботу до Буська у переповненому транспорті, а він, заїхавши на автостанцію, лавірує між ямами, аби не втрапити в котрусь із них. Що відчувають пасажири у цей момент, важко передати.

Йшов час, то мело снігом, то дощило, а на автостанції ніхто ніяких робіт не проводив. Хоч, як зазначив у березні цього року міський голова Ростислав Сліпець, даючи інтерв’ю "ВН", допоки не проведено аукціону з продажу права оренди автостанції, її територію надано в обслуговування ТзОВ "Радар-Транс".  Але люди як не в снігу грузли, то з великим трудом обминали калюжі. ТзОВ, мабуть, чекало аукціону, щоб бути уже повноправним орендарем. А тим часом вивіска автостанції повернулась на старе приміщення, а згодом і зовсім зникла, а в новому відкрилось кафе.

У кінці березня визначили фірму, яка мала би провести аукціон. Це ПП "Фірма СОМГІЗ" зі Львова. Вона, подавши оголошення у районну, обласну газети та на сайт Держкомзему, призначила земельні торги на 15 серпня. Тобто, минулого четверга у сесійному залі Буської міської ради вони мали розпочатись о 12.00 год. До 9 серпня включно повинні були зголоситись ті претенденти, які захотіли б надавати якісні автостанційні послуги населенню. І серед перших мало б бути ТзОВ "Радар-Транс". Мабуть, воно передумало. А оскільки зголосився лише один претендент, то й аукціон не відбувся. І тепер, як зазначив міський голова, проблему вирішуватимуть своїм коштом, – заасфальтують майданчик, на який заїжджають маршрутки. І то треба було людям так довго обминати ті ями з калюжами? А далі хто зна чим закінчиться. І чи взагалі у Буську буде автостанція?

Лариса ГАРАСИМІВ

Р.S. Міська рада робить другу спробу – 26 вересня відбудеться ще один конкурс з визначення орендаря автостанції.

Р.Р.S. Продовження теми у наступному номері.