Головна Свято День народження Кізлова: з молитвами, піснями і забавами

День народження Кізлова: з молитвами, піснями і забавами

Вже традиційно у другу неділю серпня кізлівчани відзначають День села.
Фестини – це свято для всієї громади, яка проживає в селі, людей, які творять його історію і продовжують славний рід.

Після святочної літургії у місцевому храмі жителі Кізлова поспішали на дійство, яке організували для своїх односельців і сусідів учасники художньої самодіяльності разом із сільським головою Г.Бурою, директором НД Н.Дзюбою та бібліотекарем М.Ковалик. Цьогоріч святкування розпочалось на стадіоні, де місцева футбольна команда приймала ФК с.Задвір'я. Гра закінчилась перемогою ФК Кізлів. А тоді свято продовжилось на території НД, де дорослі і старші розмістились на лавках, а юні кізлівчани та гості – на траві.

Як і годиться, дійство розпочали благословенням отця Михайла та спільною молитвою "Отче наш" у виконанні хорового колективу, а молодші учасники  Юля і Галя Павлухи, Андрійко Романів, Сашко Ковалик, Яна Задорожна, Мар'янка Басараб, Юля Кашталянська, Даринка Степаненко, Ромчик Козак, Ромчик Бойко, Алінка і Улянка Дзюби, Настя Тимошенко заспівали пісню-звернення до Матері Божої "Гей ми, маленькі діточки".

У кожного села, як у людини, є своя біографія. Тому у цей день ми щиро вітаємо наших старожилів, людей похилого віку. Не обминули і тих, хто цьогоріч святкує ювілей подружнього життя (20, 25, 30, 35 років). Відтак  дівочий ансамбль НД "Росава" у складі Іри Макар, Христини Тимошенко, Наталі Ковалик, Христини Липак дарував їм музичні вітання.

Кажуть, що багатство села вимірюється дітьми: у 2013 році в Кізлові народилось семеро діточок, яким вручили пам'ятні подаруночки. Маємо надію, що славний рід кізлівський буде продовжуватись і надалі. Музичні вітання на святі отримали і матері-героїні, які виховали 5 і більше дітей.

А які фестини без талановитої юні?! Дмитра Бойка, Галю Дяків, Владислава Половича, Христину Дзюбу, Олю і Ірину Шавалів, Ярину Степаненко активно підтримували глядачі. Вражала своєю артистичністю і середня група танцювального колективу: Ігор Іванишин, Віка Павлух, Яна Лефтер, Тарас Козак, Віталій Ковалик і Саша Лефтер, Назар Олійник. Линула селом дзвінка жартівлива композиція "Секс-бомби" у виконанні жіночого ансамблю "Кізлівські кумасі" – Г.Максимів, Г.Нарольської, Н.Дзюби, С.Бурої, О.Козачок – під керівництвом М.Сироти.

Родзинкою Дня Кізлова стали конкурси, розваги, жарти, без яких не обходиться жодне свято. Тепло приймали гостей – Василя Федоришина, який прибув на свято з Побужан, і юну співачку з Нового Ріпнова Софію Король.

Відзначили найкращі садиби кізлівчан, а також односельців, які небайдужі не тільки до своїх обійсть, але і до святинь, яких у селі є багато. Відтак доглядають та упорядковують їх. А на завершення свята велично і святково звучало "Многая літа" у виконанні  хорового колективу НД (Я.Максимів, М.Росяка, Я.Надали, З.Павлуха, І.Павлуха, С.Стельмащука, Г.Гойнича, М.Гуменного, О.Котик, Н.Павлух, Н.Ковалик, С.Бурої, О.Козачок, Х.Тимошенко, І.Макар, Г.Нарольської). Цікаво і вміло вели святкове дійство ведучі Ірина Макар і Наталя Ковалик. А сільський голова Г.Бура висловила щиру подяку всім, хто допоміг організувати День села, останнім акордом якого стали запальні танці під "живу" музику.

Марія Козак, Ольга Дяків,
Галина Бойко, жителі с.Кізлів