Головна Листи Дівчинка-весна

Дівчинка-весна

2013 рік для талановитої мешканки Красного Юлії Сави (на знімку зліва) ознаменувався низкою приємних подій, про які вона радо розповіла часопису "Воля народу". Саме цьогоріч світ побачила інформаційно-іміджева збірка "Майбутнє Львівщини – талановиті діти", а в ній – оповідь про талановиту, обдаровану дівчинку-краснянку, її досягнення і перемоги.

У книзі йдеться  про най­яскравіші миті дитинства Юлі Сави, яка напередодні Великодня, 2 травня, від­зна­чила своє  тринадцяти­ліття, з чим ми її і вітаємо та зи­чимо нових  злетів. А їх за десяток юних років у дів­чинки вже чимало. Вона відмінно навчається у міс­це­вій школі №1. Наполег­лива й музично обдарована, Юля з раннього віку гарно співає і займається вока­лом, бере  уроки гри на  фор­тепіано у Світлани Бали та акордеоні в Ольги Бекар у Буській ди­тячій музичній школі. Відтак  жоден кон­церт чи свято в школі і Красненському На­родному домі не обхо­дять­ся без юної співачки. "Цей дар Юля перейня­ла від ді­ду­ся Ма­р'яна Сави, – розпо­відає мама дівчинки Окса­на, – адже він також чудово співає, а у свій час, як учас­ник художньої само­діяль­нос­ті і директор закла­ду куль­тури в смт.Красне-2  об'їз­див цілу Україну. Ось і Юля мріє про вокальну кар'єру».

І рідні дівчинки підтри­му­ють її в цьому. У 2012 юна краснянка вже брала участь у фестивалях "Червона рута ХІХ", "Олеський замок", "Сур­ми звитяги", зайнявши І місце у номінації "соло". А в червні 2012 року разом із хореографічним колективом "Нові зірки" під керівниц­твом Мар'яни Зеленської Юля виступала на Міжнародному дитячому фестивалі "Сонце, радість, краса" в болгарсько­му місті Несебр. Нагоро­дже­на грамотою за май­стер­ність і артистизм. Роком раніше, у 2011,  юна красуня з Красного зачарувала гля­дачів конкурсу духовної краси "Панночка-надбу­жа­ночка", отримавши нагороду у номінації "Фотомодель". Цьо­горіч скарбничка наго­род Юлі Сави поповнилась дипломом Учасника проекту "Майбутнє Львівщини – талановиті діти", який юній співачці вручила генераль­ний директор Видавничого центру "Перлина" Вікторія Шеремета.

Сама ж Юля переко­на­на, що її успіхи – це, на­сам­перед, підтримка і ро­зу­міння трьох чудових жі­нок – бабусі Люби, мами Окса­ни та викладача вока­лу Сте­фанії Панкевич (на знімку справа), якій особливо вдячна за фахо­вість і талант педа­гога. Во­на зуміла захопити, зача­рувати заняттям вокалу. Завдяки їй у пісенному ар­сеналі дів­чин­ки низка таких чудових ук­раїнських пісень, як "Роз­­ка­жи про Україну", "Цей край, де я народилась і живу", "Лелеча доля", "Пе­ре­весло", "Серед диких сте­пів", "Пісня буде поміж нас", "Бабуся", "Мамин вальс", "Пісня про батьків", "Ой висока та гора", "Мамо-лелеко", "Колискова для маленького киянина", "Гіта­ра", "Розпалю вогонь" та інші.

Саме вона навчила юну краснянку щиро любити і розуміти серцем україн­ську пісню. За це Юля Сава і її рідні щиро вдячні Сте­фанії Юріївні і бажають талано­витих учнів, про яких ми з радістю розповіда­тимемо на сторінках часопису "ВН".

Ірина  ГАЄВСЬКА