Головна Листи «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики»: Львівщина взяла участь у конференції

«Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики»: Львівщина взяла участь у конференції

Під час конференції область продемонструвала впроваджений сервіс «Віртуальний адміністратор».

Напередодні, 21 березня, в м.Києві відбулась конференція «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики» в межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги PROSTO, що фінансується урядом Швеції.

Участь у заході взяли представники Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства соціальної політики України, Центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій експерти проєкту, голови громад та керівники ЦНАПів з багатьох областей України.

Львівщина на конференції продемонструвала впроваджений сервіс «Віртуальний адміністратор», який реалізований  за підтримки проєкту у  2 територіальних громадах: ЦНАП Тростянецької сільської ради та ВРМ Бродівської міської ради.

Метою впровадження сервісу є забезпечення доступності до адміністративних та публічних послуг для мешканців сільських населених пунктів шляхом  організації системи відеоконсультування заявників з суб’єктами надання адміністративних послуг.

Сервіс реалізували спільно із 9 суб’єктами надання адміністративних/публічних послуг, а саме:  Головним управлінням ДПС у Львівській області, Головним управлінням Пенсійного Фонду України у Львівській області, Головним управління ДМС у Львівській області, Управлінням державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Львівський обласний центр зайнятості, Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, Львівська філія «Газмережі» та ПРАТ «Львівобленерго».

Начальниця відділу розвитку надання адміністративних послуг управління з питань цифрового розвитку  Львівської ОВА, Галина Тупісь розповіла учасникам про актуальність проєкту, етапи його реалізації, про залучених суб’єктів надання послуг, які консультували по 92 послугах.

Максим Столярчук, начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА зазначив, що проєкт PROSTO минулого року розпочав новий напрямок діяльності, який спрямований на навчання старост. Майже у всіх старостинських округах громад області створили віддалені робочі місця адміністратора, на яких переважно працюють старости. Тому актуальною є потреба підвищення їх компетентності для надання жителям якісних адміністративних послуг.

«Від якості наданих адміністративних послуг – рівень задоволеності отриманих послуг на місцях мешканців віддалених населених пунктах. Для Львівської ОВА розвиток та навчання старост є важливим елементом децентралізації. Адже, старости – це найближчі до людей представники місцевої влади та найперші помічники в комунікації з керівництвом громади», – зазначив Максим Столярчук.