Головна Листи Евакуйованих з підтоплених територій херсонців поселять у новому Центрі підтримки та захисту...

Евакуйованих з підтоплених територій херсонців поселять у новому Центрі підтримки та захисту у Львові

Новий Центр підтримки та захисту для внутрішньо переміщених осіб запрацював сьогодні, 6 червня, у Львові. Діятиме центр проживання ВПО у комунальному приміщенні Львівської обласної ради.

“Львівська обласна рада дозволила нам облаштувати прихисток. Він розрахований до 70 осіб. Вже сьогодні почнуться перші поселення, – повідомила керівниця центру Альбіна Брилліантова. – Будемо приймати Херсонський регіон. Сьогодні вже один автобус виїхав на підтоплені території. Готується другий автобус. Ми першими приймемо хвилю херсонців”. На двох поверхах будинку є кімнати для проживання, кухня, пральня, санвузли.

“Ви стали важливою складовою для вирішення проблеми внутрішньо переміщених осіб у час війни, – каже голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій, депутат Микола Іщук. – Саме Україна сьогодні є величезним бар’єром боротьби зі злом. Дякую усім європейським друзям, які долучилися до облаштування центру. Це також унікальний приклад використання комунального майна Львівщини, яке передано в абсолютно правильні руки”.

До облаштування будинку долучилися громадські організації, волонтери з регіонів України та Європи, фонди Леруа Мерлен Україна, IOM Ukraine, Première Urgence Internationale – Ukraine, OperationAid, Voznytskyy Foundation, ГІ “Допоможемо разом”, БФ “Світлої мрії”, Угорська екуменічна служба допомоги, БО “БФ Співдія”, “Копійка”, ВДНГ і проєкт “Зимова країна”, БФ “Карітас Коломия”.

“Волонтери з різних країн світу допомагали і залучалися до ремонтів. Були волонтери з Австралії, Швеції, Польщі. І сьогодні є іноземні волонтери, які допомагали, – розповів волонтер Андрій Хожев. – Сьогодні я допомагав своїм родичам, які постраждали, займався їхньою евакуацією. Вони знаходились на окупованій території. Ми також зранку вийшли на Херсонську адміністрацію і надали інформацію, що можемо прийняти людей”.

Евакуйована мешканка Донеччини розповіла, як готувалися до відкриття центру його перші мешканці – багатодітні сім’ї з дітьми. “У нашій сім’ї п’ятеро. Найстаріші внуки навчаються, вони студенти і працюють. Перейшли на заочне дистанційне навчання. Ми дуже вдячні, що є такі люди, які допомагають нам”, – каже Раїса Ільчик.

“Нам самим було важко займатися такими великими проєктами. І ми дуже щасливі, що у нас з’явилося багато партнерів. Дуже дякую за довіру і допомогу всім дівчатам і хлопцям, які вклали душу в цей проєкт”, – повідомив представник генерального партнера проєкту, керівник Благодійного фонду імені Бориса Возницького Ігор Жук.