Головна Листи Інструктори Європейської ради реанімації провели на Львівщині понад 250 тренінгів з домедичної...

Інструктори Європейської ради реанімації провели на Львівщині понад 250 тренінгів з домедичної допомоги

Команда викладачів Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти провела тренінг з першої домедичної допомоги для працівників апарату Львівської обласної ради. Працюючи в групах працівники обласної ради вчилися зупиняти кровотечу, відновлювати дихання, визначати дрібні ушкодження та переломи та й загалом рятувати життя.

Директорка коледжу Леся Вовк розповіла, що кожен із тренерів володіє міжнародним сертифікатом та готовий ділитися знаннями з якнайширшою аудиторією.

«Ми провели більше ніж 250 тренінгів і навчили до 10 тис. людей. Працювали щоденно з 25 лютого. За кілька місяців з проханням про вишкіл колективу до нас зверталися різноманітні організації, приватні компанії. Ми не відмовляли нікому, вирушали і проводили навчання тому, що кожен має знати і вміти застосувати базові реанімаційні заходи. Зараз це необхідні знання», – пояснює Леся Вовк.

Колектив коледжу також щоразу намагається привернути увагу суспільства до того, що основ домедичної допомоги перш за все слід навчати педагогів шкіл, дошкільних закладів. Адже вчителі працюють з найціннішим – з дітьми.

«Ми проводимо окремий восьмигодинний курс у тренінговому центрі коледжу. Кожен слухач курсу набуває практичних навичок, працюючи з манекенами, симуляторами. Після цього учасник отримує сертифікат інструктора і може ділитися отриманими знаннями вже у своєму колективі» – зазначає директорка коледжу.

Інструктор Марія Блажівська каже що до неї звертаються голови територіальних громад з пропозицією провести тренінг для мешканців. І це вірно, адже навички допомоги собі та іншим мають бути у більшості громадян нашої держави.

«Ми є інструктори від Європейської ради реанімації. Що нового з’являється у світі, одразу освоюємо, вивчаємо і готові розповідати усім. Ми навчаємо основ до психологічної допомоги. Як поводитися в екстрених ситуаціях, як мобілізувати власні ресурси в критичних ситуаціях» – говорить Марія Блажівська.

За словами тренерів, бажання навчатися це перш за все особиста мотивація кожної людини, а також все залежить від особистої  відповідальності  керівників самоврядування та різних закладів й організацій.