Головна Листи Комісія з питань охорони здоров’я та материнства рекомендувала приєднати шкірно-венерологічний диспансер до...

Комісія з питань охорони здоров’я та материнства рекомендувала приєднати шкірно-венерологічний диспансер до Львівської обласної клінічної лікарні

На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради 5 лютого депутати погодили винесення на сесію питання про реорганізацію КНП ЛОР «Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня».

В.о.директорки департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Наталія Літвінська повідомила, що комунальне підприємство подавалося на контрактування з Національною службою здоров’я України. Однак отримало відмову, оскільки згідно з постановою Кабінету Міністрів з 2024 року НСЗУ не укладає угод з закладами, який пропонують монопакет медичних послуг.

Посадовиця констатує, що дерматологічні захворювання мають тенденцію до росту. А тому лікувальний напрям збережуть в структурі Львівської обласної клінічної лікарні, де існують супутні напрямки.

«Приміщення цього закладу охорони здоров’я залишається місцем надання послуг. У ньому далі продовжуватимуть працювати люди. Єдине, що заклад, до якого будуть приєднувати шкірвендиспансер виробить додаткову ліцензію на додаткове місце провадження господарської діяльності. Це лабораторно-клінічний заклад, який буде продовжувати надавати послуги в тому ж приміщенні, в якому вони надавалися до сьогоднішнього дня», – зазначила Наталія Літвінська.

Також Наталія Літвінська зазначила, що без угоди з НСЗУ у майбутньому диспансер мав би проблеми з виплатою зарплати. За інформацією директорки Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяни Кудик, схожа ситуація з об’єднанням монопрофільних медичних закладів є у Тернополі та в Чернівцях.

Комісія також погодила передачу комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Львівської області у державну власність. Нерухомість бюро залишиться у підпорядкуванні Львівської обласної ради.

«Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер необхідно приєднати до Львівської обласної клінічної лікарні, оскільки цей медзаклад не контрактується з Національною службою здоров’я України. Щоби наші пацієнти й надалі мали можливість отримувати безплатно послугу за пакетом НСЗУ, а також мали змогу отримувати платну послугу», – зазначила голова комісії Анна Ярмола.