Головна Листи Львівська ОДА закликає особливу увагу в період карантину приділяти дітям

Львівська ОДА закликає особливу увагу в період карантину приділяти дітям

Уже два тижні від початку карантину, щоб уникнути масових заражень коронавірусом COVID-19, діти з інтернатів України, які мають рідних, відправлені додому. Наразі в дитячих закладах Львівської області залишається 421 дитина. Таке рішення прийняли для цілої країни, і так наразі є у всіх областях.

“Тільки на Львівщині з 45 державних закладів інституційного догляду додому відправили на період карантину понад 4 тисячі дітей. Всі вони роз’їхалися до родин одночасно, без підготовки, без перевірки, чи спроможна родина забезпечити необхідних догляд, харчування та гарантувати їхню безпеку загалом. Ми дуже хочемо вірити, що діти потрапили в безпечне середовище. Але ми всі розуміємо: це діти, які роками перебували у закладах інституційного догляду, вони так довго зі своїми родинами не були давно. Маємо розуміти, що психологічно і родині, і дітям може бути дискомфортно. Тому просимо також органи місцевого самоврядування пильнувати цю ситуацію”, – пояснює начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Представники Служби у справах дітей наразі щодня виїжджають у різні громади області, щоб моніторити ситуацію.

До закінчення карантину в складі районних та міських штабів з протидії COVID-19 працюватимуть також представники служб у справах дітей, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та виконкомів міст обласного значення.

Разом із головами місцевих рад, вони моніторять ситуацію, щоб вчасно виявити дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах чи залишилися без батьківського піклування.

“Попри карантин, у нас безперебійно працюють органи опіки та піклування. Ми мусимо дбати про подальшу долю дітей, якщо є загроза їхньому життю або здоров’ю. Ця ситуація є випробуванням і тестом для органів місцевого самоврядування. Адже в країні триває ДІ-реформа, яка передбачає, що до 2026 року інтернати зникнуть. Опікуватися дітьми мають громади. Тому зараз вони, на жаль, без належної підготовки, але мають показати свою готовність і відповідальність. І я дуже прошу кожного сприйняти цей виклик з розумінням і гідно його пройти”, – наголошує заступник голови ЛОДА Юрій Холод.

Також на обласному штабі з протидії поширення коронавірусу та під час онлайн-наради з головами РДА, яка відбулася 31 березня, всім штабам в області доручили пильнувати, аби не було скупчення дітей на спортивних, дитячих майданчиках, щоб всі неповнолітні перебували під наглядом дорослих.

“Карантин – не канікули. Зараз розуміти і берегти один одного – це вимога безпеки для всіх нас. Хочу наголосити, що всі “карантинні закони” абсолютно не звільняють від відповідальності місцеву владу, яка має гарантувати безпеку та соціальний захист дітям на своїй території”, – каже Юрій Холод.