Головна Листи На Бущині організували збір відпрацьованих батарейок

На Бущині організували збір відпрацьованих батарейок

Пластуни гуртка "Проліски" НВК "Задвір'янська ЗОШ І – ІІІ ст." організували в школі та селі збір відпрацьованих батарейок. Весь "урожай" вони привезли до редакції "Волі народу", яка, як відомо, й стала, як відомо, ініціатором екологічної акції. Добру справу школярі продовжать.

«Всі ми використовуємо елементи живлення кожен день. Від батарейок працюють годинники, ліхтарики, а також телефони, плеєри, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації та інша апаратура, – каже виховниця гуртка, вчитель екології Олена Баран. – Коли приходить час позбавлятися від неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок "не викидати до сміттєвої корзини". А він друкується на кожній батарейці недарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води!!!»

Нагадуємо, що сольові батарейки містять цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, завдаючи невиправної шкоди всьому живому, насамперед людині. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми споживаємо і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

Задвір’янські пластуни демонструють нам, як не на словах потрібно турбуватися про довкілля. Сподіваємось, ініціативу «ВН» підтримають й інші небайдужі наші краяни. Маєте використані елементи, – не викидайте їх на смітник. Організуйте збір в офісі, школі, селі.

Ірина КОРЧИНСЬКА