Головна Культура Ніщо не замінить книги

Ніщо не замінить книги

Ми колись вважались найчитаючою нацією. Зараз, на жаль, це уже в минулому. На зміну книгам прийшли телебачення, комп'ютер, Інтернет. Та вони, як відомо, ніколи не замінять спілкування з героями улюбленого письменника. Тож і зараз є чимало тих, хто, попри свою зайнятість, знаходить час, щоб перегорнути сторінки захоплюючої книжки.

У цьому переконалась, коли завітала у Буську ра­йонну дитячу бібліотеку, де проходив ІІ етап Всеукраїн­ського конкурсу "Найкращий читач-2013", який зібрав пере­можців попереднього етапу найкращих книголюбів, учні 6-7 класів, який відбувся у шкіль­­них та сільських біб­ліотеках.

Цьогоріч дещо змінили і проведення конкурсу. Якщо раніше діти розповідали не тільки про свої улюблені книги,  аналізували вчинки їх героїв, а й представляли свої чи­таць­кі щоденники, то тепер відпові­да­ли на запитання членів журі (Оксана Стецик, Галина Гораль, Леся Вовк, Надія Островська, Людмила Ціхоцька (голова), які стосувались різних письмен­ників різного періоду (пригоди, фантастика, історичні тво­ри, класика світової літера­тури), від міфології до су­часності. За кожну правильну відповідь учасник отримував жетон. Таким чином, той, хто отримав більше жетонів, і проходив у наступний тур. Переможцем серед шестиклас­ників стала Марія-Тереза Ко­валик (на знімку зліва) з Но­вого Милятина, а серед семи­класників – Віталій Лісовець (на знімку справа) з Буської другої школи. Після завершення кон­курсу поспілку­валась з ними.

Марія-Тереза відвідує сільську бібліотеку з 1 класу, чимало книг у неї і вдома. Вона встигає всюди: навчається на "відмінно", мамі допомагає, гурток малювання відвідує при Буському БДЮТі, і читан­ням книг захоплюється. Най­більше їй до вподоби твори Всеволода Нестайка, Михай­ла Стельмаха, Василя Сухо­млин­ського, Даніеля Дефо, Жуля Верна. Про пригоди Робінзона Крузо перечитувала, коли готувалася до конкурсу.

Віталій перевагу надає вивченню уроків, проте також захоплюється фантастикою та детективами. Серед його улюблених героїв – Гаррі Поттер. Віталій не єдиний у класі, хто так багато читає, проте, мабуть, єдиний з хлопчиків, адже часто у них інші пріорітети.

Наші переможці вже виступили і на обласному етапі конкурсу. І досить вдало, – хоч і не посіли призових місць, проте ввійшли у десятку кращих.

Лариса  ГАРАСИМІВ