Головна Листи На Самбірщині поруч житлових будинків виявлено снаряд часів Другої світової війни

На Самбірщині поруч житлових будинків виявлено снаряд часів Другої світової війни

16 травня о 11:51 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення, що в с. Верхня Яблунька Самбірського району під час випасання худоби в лісовому масиві, на відстані 5 км від житлових будинків виявлено 2 предмети ззовні схожі на артилерійські снаряди часів ІІ Світової війни.

Цього ж дня, о 15:08 до рятувальників надійшло повідомлення, що в с. Поляни Золочівського району в лісі на відстані 800 м від житлових будинків виявлено предмет ззовні схожий на мінометну міну часів ІІ Світової війни.

Також, піротехнічною групою 2-го Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 2 боєприпаси:

  • 76 мм артилерійський снаряд виявлений в с. Надиби Самбірського району, під час проведення земляних робіт в полі. Боєприпас знаходився на відстані 30 м від житлових будинків;
  • 88,8 мм артилерійський снаряд, що був виявлений с. Зимна Вода Львівського району під час відпочинку в лісовому масиві. Боєприпас знаходився на відстані 200 м від житлових будинків та 500 м від дороги міжнародного значення Львів-Шегині.

Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує, що боєприпаси часів ІІ Світової війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях.

Рятувальники застерігаю мешканців області у жодному разі не чіпати підозрілі знахідки. У разі виявлення боєприпасу чи іншого підозрілого предмету негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Головне управління ДСНС у Львівській області