Головна Листи На Сколівщині відбувся злет активістів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”

На Сколівщині відбувся злет активістів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”

10-13 червня на Сколівщині відбувся злет активістів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" С'Джура"). В обласному етапі, який проходив на базі табору "Карпати", разом із сімнадцятьма командами Львівщини взяв участь козацький рій Буської другої школи. Переповнені патріотичним духом, юні бущани повернулись додому. Днями Мирослава Шабат та лона Зазуля завітали у редакцію, аби розповісти про гру та свої враження від неї.

"Коли запропонували створити команду і позмагатись у грі, наші однокласники, учні десятого класу Андрій Дорогавцев (ройовий), Руслан Піджарко, Юлія Крупа, Василь Кіт, Ігор Климус, Віктор Грем і Назар Гричух відразу зголосились. І хоча на тренування часу зовсім не залишалось, під керівництвом директора школи Богдана Басараба і класного керівника Володимира Квасниці ми відважно вирушили у Сколе – назустріч козацькій відвазі, спритності і екстриму", -розповіли нам дівчата, які за приготування справжнього куліша отримали схвальні відгуки журі.

Окрім кулінарних здібностей, юні джури вправлялись у вмінні патріотичну пісню заспівати, потерпілому допомогу надати, спускатись по канату, повзти по камінні, орієнтуватись за картою і долати 45 кілометрів за годину, лазити по деревах, стріляти з пневматичної зброї, відгадувати загадки і козацькі легенди, долати смугу перешкод, перетягувати канат та запалювати ватру, біля якої провели свято "Слава героям", де представляли творчо-мистецьке завдання рою.

І, що головне, у кожному змаганні військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") чітко про-слідковувались головні мета та ідея – виховати у юнаків та дівчат глибокі і тверді національно-патріотичні переконання, підготувати молодь до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини України. А ще сформувати такі морально-бойові якості, як мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, наполегливість, дисциплінованість, ініціативність та залучення до здорового способу життя на основі козацьких традицій, що так потрібні у сьогоднішній нелегкий час. Адже девіз гри «Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі» говорить сам за себе.

Адріана ГАЄВСЬКА, абітурієнт ЛНУ ім.І.Франка