Головна Цікаво На Бущині перевізник незаконно підвищив оплату за перевезення пасажирів

На Бущині перевізник незаконно підвищив оплату за перевезення пасажирів

1327

Хто захистить від хамовитих перевізників?

Хамовитим ставленням водіїв маршруток до пасажирів вже нікого не здивуєш. Хоча ніяк не вкладається в голові, що це може стати нормою їхньої' поведінки. Проте інколи їхнє хамство переходить будьякі межі. Останні кілька тижнів у всіх на слуху нібито підвищення цін на маршрутки, яке самовільно встановили водії, вимагаючи більшу плату за проїзд ще з середини квітня, хоча й до сьогодні це не затверджено законодавчо. Доходить до крайнощів, коли пасажир відмовляється платити більше, його просто не впускають в салон автобуса.

Так минулого тижня вчинила перевізник М.Стець, вимагаючи від мешканців Купча заплатити 2,5 гривні до Буська. Звісно ж, людей це обурило. Як, раніше було 1,5, а тепер 2,5? Люди згідні платити 2 гривні, але аж ніяк не 2,5. Тому звернулись зі скаргою на перевізника, повідомивши не тільки про її хамське ставлення до пасажирів, безпідставну вимогу завищеної оплати проїзду, а й погрозу наступного дня не зупинятись у Купчу. Того ж дня разом із заступником голови Буської РДА Євгеном Кичурчаком та мешканкою Купча Надією Туркевич йдемо на автостанцію.

У касі, яка працює від 7.00 до 19.00 год., квитковий касир Оксана Кость повідомила, що на сьогодні ще не всі перевізники уклали з автостанцією договір, серед таких ПП Стець та ПП "ТрансСпорт". Квитки ж у касі здебільшого купують або пільговики (т.зв. нульовий квиток), або ті, хто їде у відрядження. Даремно касу ігнорують всі інші. Бо, судячи за цінами, придбаний квиток у касі дешевший (не забуваймо, що в иінУ входить стани/йний і страховий збір), ніж у водія.

Посудіть самі: до Ракобовтів у касі заплатите 2,75, а воді°ві  3 гривні, до Купча (відповідно)  1,652,50 грн, Ожидова  5,506,00, Верблян  1,973,00, Гумниськ 3,294,00. На жаль, в наанні інформації щодо тарифів на маршрутні перевезення на інші напрямки нам відмовили.

Поки спілкувались з касиром, на автостанцію заїхало кілька маршруток. Підходимо до водія однієї, запиту°мо, скільки кошту° дорога до Ракобовтів. Побачивши в руках диктофон та фотоапарат, дивиться на нас насторожено. Зате пасажири спілкуються охоче. Нарікають не тільки на підвищення цін, хамовите ставлення водіїв, а й відмову возити пасажирів пільгових категорій. Тут знову відзначилась перевізник Стець. Пенсіонерка п.Емілія (на знімку) вже й зверталась до начальника відділу у справах захисту прав споживачів Буської райради Василя Кашуби, на Що перевізник відповіла: "Нехай прийдуть, я на них подивлюся, і буду возити". А хіба це не приниження людської гідності? Значить, для неї посвідчення пільговиків нічого не варте?

Поки ми розмовляли з п.Емілією, під'їхала перевізник Стець. Підходимо до автобуса, пенсіонерка пред'явля° посвідчення, і раптом відбуваються дивна метаморфоза,  перевізник пропону° сідати в автобус і їхати. Отакої! Коли поряд стоять журналісти, то прошу будь ласка, а іншого разу  зась, багато вас тут таких охочих безплатно їздити. Але коли добре подумати, то зовсім не безплатно,  потрібно лише укласти угоду з управлінням соціального захисту на перевезення пасажирів пільгових категорій. Та от біда, це ж треба «возитися» з

Документами, і контроль уде, а тут відразу живі гроші. Як ви дума°те, що виберуть перевізники? Звичайно, вигідніший для них варіант.

Ма°мо боротись за свої права, а не терпіти приниження від хамовитих водіїв. Випадок з перевізником Стець, на жаль, не поодинокий. Водії деяких маршрутів можуть не зупинитись на вимогу пасажирів, бо, бачте, тут зупинки для нього нема°.

Або ще один кричущий приклад, про який нещодавно розповіла знайома: водій, відмовивши старенькій бабусі у проїзді однієї зупинки, мав нахабство ще й заявити: "Навіть коли б стали переді мною на коліна, я б вас не взяв".

На коліна стають перед Богом. То ким себе вважа° людина, яка погодилась надавати населенню послуги?

Лариса ГАРАСИМІВ