Головна Інтерв'ю У Буську затвердили Раду “Майдан”, яка допомогла українській армії вже на понад...

У Буську затвердили Раду “Майдан”, яка допомогла українській армії вже на понад 73тис. гривень

Чотири місяці минуло з часу створення у Буському районі громадського об'єднання "Майдан". На велелюдних установчих зборах керівником організації обрали людину, яка повністю віддала себе майданівському рухові. ії очолив депутат районної ради Степан Рак. Тоді ж визначили співзасновників, які згодом провели офіційну юридичну реєстрацію. Затвердили й Раду "Майдану", яка визначає основні пріоритети діяльності об'єднання і, як колегіальний орган, спільно ухвалює важливі рішення.Також тут працює чотири комісії – люстраційна, у зв'язках з правоохоронними органами, у зв'язках з територіальними громадами, по роботі з навчально-виховними закладами та з охорони здоров'я. На думку членів об'єднання, за кілька місяців вдалося зробити чимало, зокрема завдяки чіткій позиції громадськості відбулися зміни у керівництві деяких закладів і структур, зокрема, правоохоронних.Отож сьогодні живе "Майдан Буського району" – у розмові з його головою Степаном РАКОМ.

-Почнемо з того, на що акцентуєте увагу зараз, у такий тривожний і трагічний для України час.

-У час, коли на сході нашої держави тривають бойові дії, коли через злочинні дії терористів та зовнішнього російського агресора гинуть люди, ми не можемо стояти осторонь проблем військових.Та, забігаючи наперед, відразу зазначу, що допомогу армії надаємо цільово, тобто, купуємо усі необхідні засоби захисту і побутові речі і передаємо їх адресно, зокрема, нашим землякам-добровольЦям, яких сьогодні на Донеччині і Луганщині про те, чим більше десятка. Загалом сьогодні Буський "Майдан" підтримав українських військових на 73 тисячі 743 гривні. За кошти небайдужих надбужанців ми придбали 2 прилади нічного бачення, 20 розвантажувальних жилетів, 10 бронежилетів 4 ступеня захисту, 4 рації, 100 матраців, 230 ковдр, 50 подушок та комплектів постільної білизни, допомогли відремонтувати двигун автозаправника Бродівської вертолітної бригади, виділили кошти на довіз призовників (1 тис.грн) та на потреби мобілізації (2 тис. 350 грн).

Наголошу, що "Майдан" і надалі йтиме назустріч нашим військовим, підтримуватиме їх. Для цього залучатимемо кошти, які доброчинці здавали на Майдан. На залишку маємо ще 63 тисячі 321 гривню і 150 доларів. Загалом за увесь період ми зібрали 404 тисячі 828гривень, 150 доларів і 1 тисячу євро (від заробітчан з Голландії), а на соціальні допомоги -йдеться про лікування хворих надбужанців і потерпілих під час протистоянь на Майдані – спрямували 53 тисячі гривень і 1 тисячу євро. Зрозуміло, що коштів, які залишились, не так вже й багато з огляду на вартість засобів захисту та військової амуніції. Наприклад, ціна одного броне-жилета, який ми придбали для наших захисників, – 2100 грн, а прилади нічного бачення коштують від 8 до 20 тисяч гривень. Тому й надалі збиратимемо кошти, зокрема, щоп'ятниці на базарі в Буську.

Користуючись нагодою, хочу подякувати нашим підприємцям та з інших районів, які торгують на місцевому ринку "Галвет", за вияв доброї волі і розуміння.

-Окрім армії, які аспекти та галузі життєдіяльності району у полі зору "Майдану".

-Це, насамперед, виконавча влада, медицина, лісове господарство і, зрозуміло, правоохоронні органи та прокуратура. Нагадаю, що з приводу призначення голови РДА "Майдан" мав свою чітку позицію. На жаль, нашу думку проігнорували. Також громадське об'єднання взяло активну участь у чесному і прозорому обранні колективом центральної районної лікарні головного медика району, а опісля і в його затвердженні Буською районною радою.

Переконаний, що призначення нового прокурора району – це також заслуга "Майдану" – правда, попереднього ми вимагали взагалі звільнити, а його перевели у Львів. Рапорт про звільнення написав і головний міліціонер району. Нещодавно в райвідділі міліції ми спостерігали за відбором кандидатів на посаду головного міліціонера Бущини (правоохоронці голосували в таємному режимі). Наразі найбільшу підтримку колективу отримав в.о. начальника райвідділу Микола Скоробогатий (24 голоси), Богдан Кубіцький і Василь Шевцов отримали від своїх колег по 12 голосів. Сподіваємось, Бущина матиме достойне керівництво у правоохоронних органах, адже це – невід'ємна частина подолання кризи і стабілізації в державі. Тому ми усі, кожен на своєму місці, повинні робити все можливе (і навіть неможливе) для розвитку України.

Ірина ГАЄВСЬКА

Від редакції': працівники прокуратури Буського району здали кров для потреб українських військових. Сподіваємось, що їхній почин підтримають й інші колективи Бущини.