Головна Листи На Яворівщині планують реконструювати парк курорту «Немирів»

На Яворівщині планують реконструювати парк курорту «Немирів»

Парк курорту «Немирів» – парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, розташований у Яворівському районі.

Відбулась нарада щодо перспективи розвитку та сталого використання об’єктів природно-заповідного фонду Немирівського старостинського округу Яворівської територіальної громади.

Учасниками стали представники Яворівської міської ради, Яворівської РВА, Державної екологічної інспекції у Львівській області, філії «Рава-Руське лісове господарство» ДП «Ліси України» та Санаторій «Прикордонник – Немирів».

Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик запропонувала підготувати необхідний пакет документів для впорядкування парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення Парк курорту «Немирів» для наступного винесення його меж в натуру та розробити проєкт ревіталізації та реконструкції парку для ефективного його використання для оздоровчо-рекреаційних потреб. Наступна зустріч має відбутися у січні.

В межах округу розташовані об’єкти природно-заповідного фонду, які створили рішенням Львівського облвиконкому № 495 для збереження цінних природних комплексів курорту «Немирів», зокрема:

  • заповідне урочище місцевого значення «Немирів» загальною площею 276 га;
  • ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Віковий дуб» площею 0,05 га;
  • гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 1 курорту «Немирів»» площею 0,2 га;
  • гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 2 курорту «Немирів»» площею 0,2 га;
  • гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 3 курорту «Немирів»» площею 0,2 га;
  • гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 5 курорту «Немирів»» площею 0,2 га;
  • гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 6 курорту «Немирів»» площею 0,2 га;
  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту «Немирів»» площею 26 га.

У 2018 році для впорядкування об’єктів природно-заповідного фонду з фонду охорони навколишнього природного середовища виділили кошти для розробки землевпорядної документації з винесення меж в натуру.

Станом на сьогодні зареєстровані обмеження щодо використання гідрологічних пам’яток природи місцевого значення у смт. Немирів.