В Україні триває Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.
Метою програми є зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.
Подбати про своє ментальне здоров’я закликав і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«В умовах воєнного стану і травматичних обставин, кожен та кожна більшою чи меншою мірою потребує підтримки, щоб впоратись з тривожними думками, особистими переживаннями та стресом, щоденними новинами і трагедіями. Це питання турботи про ментальне здоров’я – своє та близьких.
За ініціативи Першої леді Олена Зеленська стартувала комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, щоб зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців. Адже турбота про власний стан та внутрішня сила допоможе пройти через ці складні часи.
На офіційному сайті програми ментального здоров’я «Ти як?» вже зараз доступні техніки самодопомоги, поради для заспокоєння та стійкості, як допомогти собі та іншим: https://howareu.com
Піклуйтесь про своє ментальне здоров’я так, як і про фізичне. Це нерозривне ціле, від якого залежить здорове майбутнє нашої нації», – зазначив очільник Львівщини.
Контакти гарячої лінії психологічної допомоги можна знайти за посиланням – https://loda.gov.ua/news/59915
Нагадаємо, у 2022 році наказам начальника Львівської ОВА Максима Козицького у Львівській області почали вибудовувати Медико-психосоціальну послугу. Станом на сьогодні вона включає роботу Медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі Львова: інформування, перескерування, домедична і психологічна допомога та чітка координація з всіма службами ЛОВА (Львівщина залишається єдиною областю, яка щодня приймає евакуаційні потяги і кілька разів на тиждень – евакуаційні автобуси, а волонтери надають допомогу всім, хто її потребує) та функціонування й безкоштовну підтримку для ВПО й усіх, хто перебуває у складних життєвих обставинах, яку можна отримати у Консультативно-координаційних центрах.
ККЦ працюють у всіх районах Львівської області. У них фахівці надають домедичну, психологічну, юридичну, гуманітарну допомогу, а також допомогу з відновленням документів та пошуком роботи, інформують про прихистки. Для якісного надання різносторонньої допомоги Львівська ОВА згуртувала довкола ККЦ понад 40 організацій-партнерів та РВА. Система координації вибудована через райони (РВА). З ініціативи першої леді України Олени Зеленської досвід Львівщини почали масштабувати на інші області.