Проєкт започаткували з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Сьогодні, 20 грудня, під час Освітянського форуму «Почуй лікаря. Здорова дитина – здорова освіта» начальник Львівської ОВА Максим Козицький відзначив подяками членів організаційного комітету проєкту «Почуй лікаря».
Нагадаємо, у межах проєкту студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам Львівщини про основи здорового способу життя, профілактику виникнення найбільш поширених хвороб та важливість піклування про своє здоров’я. Перед проведенням лекцій студенти проходять навчання від експертів проєкту (лікарів, викладачів тощо).
Лекції проводили на теми, які за підсумками реалізації проєкту минулого року виявилися найбільш цікавими та затребуваними серед учнів:
- серцево-судинні захворювання;
- домедична допомога, травми;
- гінекологія;
- психічне здоровʼя;
- вакцинація;
- харчування.
Цього року додалися лекції про статевий розвиток, першу медичну допомогу.
В умовах війни важливо дбати і про психоемоційний стан, адже фізичне та ментальне здоров’я завжди взаємопов’язані. Тож цьогоріч для педагогів та учнів закладів освіти Львівщини проводили також тренінги з психологічної підтримки на теми: «Як з дитиною говорити про війну», «Психоедукація громад», «Як комунікувати вчителям з батьками в умовах сирени, коли діти в школі на навчанні». Тренінги охопили ще близько 4000 учнів.
«Почуй лікаря» та тренінги з психологічної підтримки організували у межах програми «Медико-психосоціальна послуга на Львівщині». Партнери, за підтримки яких працювали чи були делеговані тренери-психологи: Мальтійська служба допомоги, Міжнародний медичний корпус, чеська організація гуманітарної допомоги «People in Need», Фонд «Cхідна Європа».
«Почуй лікаря» вперше реалізували у 2021 році – тоді навчальними лекціями вдалося охопити 2600 учнів 9-10 класів у 77 школах Львівщини, а учасниками проєкту стали 130 студентів-медиків. Цього року лекції прослухали вже 4000 учнів у 110 школах, проводили заняття 120 майбутніх медиків.
За активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у реалізацію соціальних ініціатив та активну участь у волонтерському проєкті «Почуй лікаря» подяки від начальника Львівської ОВА отримали:
- Максимів Маріанна – лікарка-інтерн (спеціальність «Акушерство та гінекологія»).
- Бордун Валентин – лікар-інтерн (спеціальність «Внутрішні хвороби»).
- Шолудько Роксолана – студентка 6 курсу ЛНМУ ім. Д. Галицького (спеціальність «Лікувальна справа»).
- Фабін Лілія – студентка 6 курсу ЛНМУ ім. Д. Галицького (спеціальність «Лікувальна справа»).
- Захарко Наталія – студентка 6 курсу ЛНМУ ім. Д. Галицького спеціальність «Лікувальна справа»).
- Яриш Тамара – студентка 6 курсу ЛНМУ ім. Д. Галицького (спеціальність «Лікувальна справа»).
- Дорохова Наталя – лікарка-інтерн (спеціальність «Психіатрія»).
«Хочу наголосити: волонтери «Почуй лікаря» не обмежилися лише навчанням школярів. З перших днів нової фази війни вони пішли на Головний залізничний вокзал Львова, щоб допомагати людям, які прибувають евакуаційними потягами з епіцентрів бойових дій. Ні на день не зупиняли своєї роботи і зараз продовжують надавати медико-психологічну підтримку.
Також завдяки небайдужим людям з ініціативи Львівської ОВА у кожному районі нашої області постали консультативно-координаційні центри, де вимушені переселенці та місцеві жителі можуть отримати цілий перелік психологічної, соціальної та юридичної допомоги.
Ці ініціативи – унікальні для України. Різні організації та інституції звертаються у Львівську ОВА, щоб ми поділились досвідом та структурою роботи, і ми радо ділимося. Все це вдалось реалізувати завдяки синергії – держави, волонтерів та фахівців з різних галузей», – зазначив очільник Львівщини.
Проєкт «Почуй лікаря» започаткували з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького, керівниця проєкту – радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.
Реалізовують проєкт департамент охорони здоров’я Львівської ОВА, департамент освіти та науки Львівської ОВА, Студентська Рада ЛНМУ ім. Д. Галицького та ГО «UMSA». Цього року проєкт втілили у життя у межах програми «Медико-психосоціальна послуга для ВПО на Львівщині». Долучитись до команди експертів та почати просвітницьку діяльність у школах Львівщини міг кожен студент-медик чи лікар-практик.