Головна Листи Що робити, якщо ви помітили дрона-камікадзе «Шахід»: пояснює очільник Львівщини

Що робити, якщо ви помітили дрона-камікадзе «Шахід»: пояснює очільник Львівщини

Вранці, під час повітряної тривоги, сили ППО збили над Львівською областю ворожий безпілотник.

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Він наголосив, що руйнувань та постраждалих в області нема. Однак, треба бути готовими до того, що такі безпілотники можуть знову робити спроби атакувати.

Як розпізнати дрон-камікадзе «Шахід» та що робити, коли він поблизу – інструкція:

Іранські дрони, які запускає ворог по території всієї України, мають характерний звук, що нагадує мотор мопеда, бензопилу чи газонокосарку.

«Шахід» літає на малій висоті. В небі виглядає як чорний трикутник. Його розмір – орієнтовно 3*3 метри. Якщо ви впізнали ці характеристики, одразу:

  • Прямуйте в укриття або дотримуйтесь в будинку правила «двох стін», якщо укриття далеко.
  • Не залишайтесь в автотранспорті, поблизу адмінбудівель, стратегічних та військових об’єктів, автозаправок.
  • Не ховайтесь у під’їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки.
  • Якщо перебуваєте на вулиці та заховатися немає можливості, потрібно впасти на землю в будь-яке заглиблення.

«Не збивайте дрони самостійно. Таким чином ви можете нашкодити іншим людям. Також, не фотографуйте, не знімайте на відео та не публікуйте в інтернеті політ чи збитий «Шахід», особливо його номер. Це допоможе ворогу перевіряти, наскільки успішно пройшла операція та вирішувати, куди запускати наступний безпілотник», – підкреслив Максим Козицький.

Повідомити про дрон можна за номером «102».

Що ще варто знати про іранські дрони: 

Вони летять до цілі за координатами. Вибухають при ударі об перешкоду, землю або ціль, навіть якщо були пошкоджені у повітрі.

Їхня швидкість – від 100 до 180 кілометрів на годину.

Радіус ураження уламками від безпілотника – не менш ніж 100 метрів. Бережіть себе та рідних. Коли чуєте сповіщення про повітряну тривогу, йдіть в укриття. Довіряйте нашим воїнам ППО.