Головна Листи Стартував новий етап програми обміну ламп розжарювання на LED-лампочки: як зареєструватись на...

Стартував новий етап програми обміну ламп розжарювання на LED-лампочки: як зареєструватись на Львівщині

Програма реалізується Урядом України та Європейським Союзом.

З червня цього року в області розпочався обмін лампочок для юридичних осіб, а саме для закладів освіти та медичної сфери.

Тепер рішення українського уряду відкрило можливість безкоштовного обміну лампочок для нових споживачів – юридичних осіб, а саме:

 • заклади культури (комунальної та державної форми власності);
 • заклади соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної та державної форми власності);
 • заклади фізичної культури і спорту (комунальної форми власності);
 • суб’єкти надання послуг з управління багатоквартирним будинком або об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку.

Звертаємо увагу, що обмін здійснюватиметься з розрахунку:

 1. по 3 лампи на 10 квадратних метрів приміщень закладів соцзахисту населення, читальних залів, книгосховищ та архівосховищ бібліотек і архівів, закладів культури, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;
 2. по 2 лампи на 10 квадратних метрів для місць загального користування закладів соцзахисту населення, фізичної культури і спорту, управителя багатоквартирного будинку, ОСББ.

Як і на попередніх етапах, запит на потребу в обміні ламп надається через портал Дія. Для цього необхідно:

 • авторизуватися на порталі Дія з допомогою КЕП юридичної особи;
 • перевірити інформацію про підприємство;
 • в розділі «Послуги» обрати «Обмін лампочок» і заповнити запит на потребу;
 • зазначити у Калькуляторі площу, щоб дізнатися ліміт і в його рамках обрати  кількість і типи ламп;
 • поставити позначку про згоду здати таку саму кількість ламп розжарювання;
 • зазначити місцезнаходження організації;
 • перевірити та підтвердити дані у сформованому запиті;
 • підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Протягом тижня після подання заявки представники Укрпошти зв’яжуться за зазначеним у запиті номером телефону та нададуть інструкції щодо подальших дій.

«Важливо завчасно вжити заходів, щоб заощадити суттєві обсяги електроенергії та знизити навантаження на українську енергосистему, яка потерпає від атак росії. Саме тому вкотре запрошую споживачів області активно продовжувати користуватися перевагами програми обміну старих лампочок на світлодіодні та спільно покращувати енергетичну ситуацію в країні.» – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.

Нагадуємо, що для фізичних осіб в області надалі триває обмін старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Обміняти лампи фізичні особи можуть в центральному відділенні Укрпошти за адресою: вул.Словацького,1, м. Львів та в м. Борислав, м. Броди, м. Дрогобич, м. Золочів, м. Новий Розділ, м. Новояворівськ, м. Самбір, м. Сокаль, с. Стебник, м. Стрий, м. Трускавець та м. Червоноград.