Головна Листи У Львівському ОХМАТДИТІ започаткували програму слухових імплантів для нечуючих дітей

У Львівському ОХМАТДИТІ започаткували програму слухових імплантів для нечуючих дітей

Сьогодні, 6 червня, у Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» презентували спільно із всесвітньовідомими отохірургами з Польщі та Бельгії проєкт із проведення кохлеарних імплантацій для дітей з вадами слуху.

Вчора та сьогодні всесвітньовідомі отохірурги разом із керівником Клініки хірургії голови та шиї  “Охматдиту” Федором Юрочко встановили безкоштовно імпланти трьом діткам зі Львова, Львівщини та Закарпаття.

Імпланти дитячій лікарні подарувала американська компанія “Advanced Bionics”, яка виробляє такі медичні пристрої. Ціна одного такого кохлеарного імпланта сягає до 25 тисяч доларів.

«Програма слухових імплантів, яка інспірована нашими колегами з Польщі, починається з того, щоб виявити ще при народженні таких дітей, адже вчасна діагностика, вчасна імплантація, мовна реабілітація дає шанс малюкам жити повноцінним життям та соціалізуватися. Це високопрофесійні хірурги, які мають стратегічне бачення, показують нам нові горизонти, мотивують і максимально підтримують українців у цей складний час», – розповів Федір Юрочко.

За словами в.о. директора ОХМАТДИТУ Дмитра Квіта, на базі Клініки хірургії голови та шиї у західному регіоні створюється центр слухопротезуванння. «Також сподіваємося, що ми будемо включені до державної програми і завдяки нашим фахівцям даруватимемо радість чути звуки нашим маленьким пацієнтам», – зауважив Дмитро Квіт.

Як розповіли хірурги з Польщі та Бельгії, вони готові проводити відповідні навчання, тренінги для українських лікарів, ділитися досвідом, щоб пацієнти не шукали допомогу за кордоном, а отримували її тут, зокрема вчасний скринінг та проведення імплантації українськими спеціалістами.

«Ця програма – це велика сатисфакція для лікарів та рідних, бо з’являється можливість для дитини комунікувати, розвиватися, ходити у звичайний садок, школу, спілкуватися з друзями. Насправді це революція у галузі отоларингології», – наголошують лікарі.

Співпраця між польськими та українськими лікарями продовжуватиметься і надалі. Діти із встановленими імплантами будуть під спостереженням, а з часом імплант може бути замінений, адже технології щороку розвиваються  і з’являються нові можливості.