Головна Листи У Львові відбувся Благодійний вечір на підтримку реабілітаційного центру для військових NextStep...

У Львові відбувся Благодійний вечір на підтримку реабілітаційного центру для військових NextStep Ukraine

У NextStep Ukraine надають допомогу військовим зі складними нейротравмами, ампутаціями, порушеннями опорно-рухового апарату.

Напередодні, 16 травня, відбувся Благодійний вечір на підтримку реабілітаційного центру для військових NextStep Ukraine.

Серед присутніх – представники влади, свідомого бізнесу, медицини, освіти та медіа. Зокрема начальник Львівської ОВА Максим Козицький, начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як, президентка Благодійного Фонду «Revived Soldiers Ukraine», директорка Благодійного Фонду «Відродження Захисників України».

На заході також відбувся аукціон на підтримку роботи центру.

Благодійний фонд Revived Soldiers Ukraine першим в Україні відкрив Реабілітаційний центр з нейрореабілітації для людей з травмами центральної нервової системи, зокрема, головного та спинного мозку – NextStep Ukraine. В Україні працює два реабілітаційні центри з 2018 року – в Ірпені, а у грудні минулого року центр відкрили у Львові.

«Дякую фонду і реабілітаційному центру за те, що беретеся за найскладніші випадки і допомагаєте людям відновити можливості, які вони втратили через війну.

Дякую, що ви вибрали Львів для відкриття свого другого центру. Лише за два минулих роки повномасштабного вторгнення в госпіталях і цивільних лікарнях ми прийняли 40 тисяч пацієнтів-військових. Тож робимо все можливе, аби надавати необхідну підтримку і увагу тим, хто творить нашу державу, хто сьогодні на фронті.

Ми будемо намагатись привести державні і комунальні заклади до того рівня, який ви задаєте, і у наданні послуг, і в спілкуванні.

Дякую за вашу віру і вашу енергію, ваше натхнення та єднання», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Благодійний Фонд «Revived Soldiers Ukraine» працює з 2015 року. Основними напрямами роботи є безкоштовне протезування та медична реабілітація військовослужбовців у медичному центрі реабілітації NextStep Ukraine. В центрі надають допомогу тим, хто має нейротравми, травматичні ампутації, кульові та мінно-вибухові поранення, порушення опорно-рухового апарату.

NextStep Ukraine має унікальне в Україні обладнання для електростимуляції, зокрема, нижніх кінцівок, імітації ходи, яким користуються пацієнти з нейротравмами в США протягом останніх 15 років.

У NextStep Ukraine на безкоштовній основі військові отримують висококваліфіковану реабілітацію із комфортним проживанням, яким забезпечує Центр.

«Військові, які проходять реабілітацію у NextStep Ukraine, також є активними учасниками нашого обласного проєкту «Ліга Нескорених» – проєкту спортивних можливостей для військових та ветеранів. Його ключовим завдання є, через спорт та активні тренування, допомогти воїнам та ветеранам відкрити внутрішню силу для нових перемог», – наголосив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

До відкриття NextStep Ukraine українські військовослужбовці понад 4 роки проходили реабілітацію у NextStep Лос-Анджелеса, а у 2018 році, щоб допомогти більшій кількості людей, відкрили реабілітаційний центр в Ірпені.

«10 років ми ставимо на ноги хлопців і дівчат, і це надихає, бо ці люди на це заслуговують. Я дякую, хлопці, вам за вашу службу Україні, за вашу відданість і жертовність, за те, що ви стали на захист нашої Батьківщини.

96 важкопоранених військовослужбовців отримали довгострокову реабілітацію, складне лікування в США. Лікарів в Штатах я шукала в гуглі і дивом було те, що ці лікарі відгукувались, брали хлопців на реабілітацію безкоштовно. Це було нелегко, але варте того, щоб 96 важкопоранених воїнів повернулися додому, і дехто з них сьогодні в залі», – зазначила Ірина Ващук-Дісіпіо.

«Моя ситуація була дещо тяжка для України, та я поїхав на протезування в Штати. Думав, що тут мене зустрінуть офіційні особи, але коли зустрів Ірину та Таню, я зрозумів, що я зустрів друзів, дуже за це вам дякую», – зазначив військовий, який проходив реабілітацію в Центрі.

Реабілітаційний центр NextStep Ukraine почав роботу у квітні 2018 року. Після деокупації Ірпеня у червні 2022 року Центр відновив роботу, з того часу тут 130 військовослужбовців пройшли курс реабілітації.

За словами Ірини, найважче було згуртуватися, повірити в ідею, повірити в те, що проєкт буде успішним в Україні. «Та ми це зробили заради того, щоб надавати реабілітацію тут, вдома, а не возити поранених за кордон. Нейрореабілітація – це дуже складний вид відновлення, це займає роки. Проте, не описати словами відчуття, коли людина заїжджає до вас на візочку, а виходить на своїх ногах», – наголосила президентка Благодійного Фонду «Revived Soldiers Ukraine» Ірина Ващук-Дісіпіо.

Реабілітологи, які працюють в NextStep Ukraine, пройшли курс навчання в NextStep Fitness в Лос-Анджелесі і тепер передають свої знання українським військовослужбовцям й цивільним в Ірпені. Реабілітологи регулярно проходять тренінги та навчання в США та Україні.

«Саме “Revived Soldiers Ukraine” завдячуємо тим, що сьогодні ми маємо першого “Холостяка” Сашка “Терена”, якого поставили на ноги в NextStep Ukraine, і не лише. Це й Михайло Варварич, який на двох протезах став на коліно і робить пропозицію коханій, це й герой вірусного відео, який їсть першу гарячу їжу своєю протезованою рукою.

Пишаюся тим, що я – амбасадорка центру», – розповіла українська телеведуча, амабасадорка Фонду Марічка Падалко.

Зараз Центр працює лише з військовими, реабілітація безкоштовна. Потрапити на реабілітацію можна, заповнивши анкету на сайті https://rsukraine.org.ua/get-help/.

Контакти NextStep Ukraine:

У Львові: вул. Городницька 9

Телефон: +380996427265

Електронна пошта: nextstepukrainelviv@gmail.com

info@rsukraine.org

В Ірпені: вул. Університетська 2ф/1

Телефон: +380687407262

Електронна пошта: nextstepukraine@gmail.com