Головна Листи В Львівському обласному бюджеті передбачили 4 мільйонів гривень на ліки для чорнобильців

В Львівському обласному бюджеті передбачили 4 мільйонів гривень на ліки для чорнобильців

Від початку року, послугами з безоплатного забезпечення лікарськими засобами та зубопротезування скористалися понад 400 осіб.

У 2024 році з обласного бюджету Львівщини на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділили 4 мільйони гривень. Ці кошти дають змогу безоплатно придбати ліки та одержати послуги зі зубопротезування.

«Кошти розподілили між усіма громадами області. Врахували, звісно, кількість пільговиків, які мешкають у тій чи іншій громаді. Пільгове медичне обслуговування громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть отримати за місцем проживання. Адже обслуговування здійснюють місцеві аптеки та стоматологічні установи, з якими органи соціального захисту населення ОТГ укладають договори», – розповів керівник департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.

Прогнозують, що такою можливістю можуть скористатись близько 5000 жителів Львівської області, які мають відповідний статус. А саме:

  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій;
  • неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до 1 категорії, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
  • потерпілі діти та їх батьки;
  • особи, які віднесені до 3 категорії (за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу).

До слова, від початку року, послугами з безоплатного забезпечення лікарськими засобами та зубопротезування скористалось 407 осіб. Загальна сума видатків становить 782 тис гривень.