Головна Право Вірні та незамінні: у Кінологічному центрі поліції Львівщини фахівці тренують чотирилапих помічників...

Вірні та незамінні: у Кінологічному центрі поліції Львівщини фахівці тренують чотирилапих помічників правоохоронців

Патрулювання, затримання зловмисників, розшук безвісно зниклих, виявлення зброї, вибухівки та наркотиків: підготувати собаку для такої складної роботи – це титанічна робота кінологів. Саме ці фахівці знають, як виявити здібності майбутнього чотирилапого помічника поліцейського, як правильно його дресирувати та розвивати, аби службовий собака не лише на відмінно виконував свою роботу, але й став надійним напарником для правоохоронця.

Сьогодні в Кінологічному центрі Головного управління Національної поліції у Львівській області службу несуть 29 собак. З них 12 спеціалізуються на пошуку вибухових речовин та зброї, 4 виявляють наркотичні речовини та 1 пес працює над пошуком тіл загиблих. Ще 12 хвостатих допомагають поліцейським встановити по слідах злочинців або зниклих людей, а справжніми «зірками» розшуку є «Оскар», «Рекс» та «Уго».

Від початку року службові собаки Кінологічного центру поліції Львівщини здійснили більше 200 виїздів у складі слідчо-оперативних груп та завдяки ефективному задіянню чотирилапих у роботі поліцейських, кінологи сприяли розкриттю 170 злочинів.

Від початку війни, спектр застосування службових собак розширився. Разом з поліцейськими-кінологами, вони залучені до виконання службово-бойових завдань, зокрема й у зоні проведення активних бойових дій. Несуть службу на блок-постах, патрулюють територію, виявляють підозрілих осіб та небезпечні предмети, зброю, міни та вибухівку, у такий спосіб наближаючи нашу Перемогу.

Кожен службовий собака, який «прибуває» на службу в поліцію обов’язково проходить загальний курс дресирування, після чого, залежно від здібностей, їх починають вчити за спеціальностями – пошук вибухових речовин та зброї, наркотичних речовин, людей, розшук та затримання зловмисника.

Кожен пес має свій характер, саме тому кінолог повинен бути ще й справжнім психологом, адже чотирилапі не розуміють людської мови. Саме ці фахівці знають та вміють виховати підопічних так, що свою роботу вони виконують завзято та залюбки. Це складна та кропітка праця, але вкрай важлива для забезпечення порядку, спокою та безпеки.