Головна Листи Весно, прийди – календар дав згоду

Весно, прийди – календар дав згоду

Після суворої зими з холодними вітрами, хуртовинами, ожеледицею приходить на землю чарівна весна, зігріваючи її теплим промінням. Радісне збентеження та любов до всього живого переповнюють людське серце.

На жаль, цього року бабуся-зима затрималася у нашому краю. Вона, покривши землю товстим білим намистом, аж ніяк не хоче  поступитись дівчині-весні.

14 березня у НВК "Топорів­ська ЗОШ І-ІІІ ст." проводився захід "Ой, веснонько, голубонько,  здіймися на крилах!"

За ініціативи педагога-органі­затора Оксани Бабій­чук учні восьмого класу публічно закли­кали прийти до нас весну-чарів­ницю. Один із юних артистів  про­мовляв такі слова: «Заму­чила зима усю природу, не хочу вже риплячий білий сніг. Весна, будь ласка, кален­дар дав згоду, вже час прийшов, всі хочуть твоїх втіх».

Учні погодилися зі словами В.Сосюри: "Люблю весну, та хто її не любить на цій чудесній, радісній землі!". Але цього року ми не мо­жемо вчасно привіта­тись віч-на-віч із цією чудовою порою. Наші серця, чекаючи з нетерпінням весни, вже давно розцвіли, а дерева чомусь ще не одягнули святкове вбрання.

Природа підкоряється лише єди­ному Богу, в руках якого є життя кожного з нас. Учні 11 класу (Оля Мель­ник, Андріана Кіт, Дмитро Дзен­дзелюк, Соломія Нижник, Та­ня Іванів), розуміючи сутність буття, чарівно заспівали пісню "Господи, помилуй". Вони щиро вірять, що Бог помилує кожну людину та неза­ба­ром подарує радісну весну. Школя­рі чекають, "коли прийде пора теп­ла й любові, барвистим кві­том по­сипа та пода­рує настрій пречудо­вий, віночок щастя всім спліта".

Справді, "весна – пора кохан­ня, пора цілунку і краси, пора гли­бокого зітхання, пора стрічання і жаги". Тому учні восьмого класу під­­го­тували сценку за одноймен­ною п'єсою І.Котляревського "На­талка Полтавка". Головна героїня твору, особисто для мене, уособ­лює не тільки ідеал жіночої краси, помір­кованості та розуму, а й до­водить, як важливо боротися за своє ко­хання. Незламна воля і силь­ний характер дозволяють їй перемогти в боротьбі за своє щастя.

Учні, про­демонструвавши свої акторські здібності, запо­лонили серце кож­ного глядача. Потім пролунали чарівні пісні "Дівчина весна", "Я у тебе одна", "Червона рута"…

Мені здається, що кожний при­сутній на святі подумки про­сив: «Ой, веснонько, голубонь­ко, здіймися на крилах, серця наші ти ще не полонила! При­линь до нас у пишних шатах, щоб краса твоя ожила!».

Соломія  НИЖНИК,

учениця 11 класу