Головна Коротко Бузьки у небезпеці – врятуймо їх!

Бузьки у небезпеці – врятуймо їх!

Хоч на календарі весна, у повітрі ще не пахне теплом. Та традиційно 19 березня додому прилетіли перелітні птахи. Цьогоріч їм ой як непросто: холоди і заметілі для пернатих дуже небезпечні. Повернулись бузьки і до рідного лелечого краю, тому не дамо їм загинути! Часопис "Воля народу"

закликає краян підтримати птахів: нагодувати їх та захистити від холодів.

Невесняний березень спанте­ли­чив птахів – вони зграями оселились коло наших осель. Бачили бузьків в Анд­ріївці, Соколі, Ожидові та інших над­бужан­ських селах. І хоча ці пернаті вважаються доволі сильними птахами, все ж їм важко вижити в таких умовах. Через мороз і глибокий сніг вони не ма­ють можливості добратися до ґрун­ту, де є корм (комахи та інші безхре­бетні тварини, якими птахи харчуються)

Орнітологи наголошують, що цих птахів категорично заборонено го­ду­вати хлібом та зерном. У їх раціоні по­винно бути м'ясо та риба. Найкращий мо­мент надати їм допомогу – підійти до них з їжею – вони не втечуть, а лише відійдуть на кілька метрів. У крайньому випадку можна забрати додому на деякий час, аби відігрілись.

Лелека є символом нашого краю, окрім цього, він занесений до Червоної книги України. Врятуймо птахів щастя і вони подарують нам спокій та благо­получчя.

Ірина КОРЧИНСЬКА