Головна Листи Від милиць до вертикалізаторів: на Львівщині діє безкоштовний пункт прокату засобів реабілітації

Від милиць до вертикалізаторів: на Львівщині діє безкоштовний пункт прокату засобів реабілітації

Щодо термінів договору найму, то його можна укласти на 6 місяців з можливим подальшим продовженням.

Функціонує пункт прокату допоміжних засобів реабілітації на базі Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона. Там можна орендувати різного роду обладнання: від милиць до вертикалізаторів. Повний перелік обладнання за посиланням.

«Ця послуга – безкоштовна. Нею можуть скористатись люди, котрі потребують спеціальних технічних засобів реабілітації. Це діти з інвалідністю віком до 18 років, особи з інвалідністю, а також інші окремі категорії населення – люди похилого віку, учасники бойових дій, постраждалі. Доступною вона є і для жителів Львівщини, і внутрішньо переміщених українців, які тут зареєстровані та проживають.

Хочу також наголосити, що у пункті є доволі широкий вибір обладнання. Це і стійка (вертикалізатор) з елементами фіксації тулуба; ортопедичні дитячі крісла; ходунці на колесах; активні крісла колісні, у тому числі дитячі; крісла колісні з електроприводом; приладдя для ванної кімнати – стільці, сидіння, лави, сходинки  для ванної та душу, стільці туалетні та інші речі», – розповів керівник департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.

Щоб отримати цю послугу один із батьків, опікунів або законних представників дитини з інвалідністю, особа з інвалідністю або її законний представник,  повинен звернутись у пункт прокату допоміжних засобів реабілітації, який діє на базі Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона. Функціонує установа у Стебнику (вул. Дорошенка,1, тел: 0982138008, e-mail: sonechko82172@ukr.nethttps://rehabcenterstpanteleimon.com.ua/).

Необхідно надати заяву, завірені копії документів та укласти відповідну угоду. Щодо переліку документів (їх копій), то потрібно мати:

  • паспорт громадянина України (1-2 сторінка (3-6 за наявності відміток)) або ID – картку або свідоцтво про народження дитини, що потребує прокату технічних та інших засобів реабілітації;
  • паспорт громадянина України (1-2 сторінка (3-6 за наявності відміток)) або ID – картку законного представника особи (в разі наявності), що потребує прокату технічних та інших засобів реабілітації;
  • пенсійне посвідчення особи, що потребує прокату технічних та інших засобів реабілітації (в разі наявності);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків особи, що потребує прокату технічних та інших засобів реабілітації (в разі наявності);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків представника (в разі наявності);
  • довідка внутрішньо переміщеної особи, що потребує прокату технічних та інших засобів реабілітації (в разі наявності);
  • індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. безстроково або строк дії не закінчився), що містить показання для забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

Щодо термінів договору найму на тимчасове користування допоміжним засобом реабілітації, то його можна укласти на 6 місяців з можливим подальшим продовженням.