Головна Листи У госпіталі ветеранів війн у Винниках розглядають можливість розгорнути додатково 200 місць...

У госпіталі ветеранів війн у Винниках розглядають можливість розгорнути додатково 200 місць для хворих на COVID-19

Про це 26 березня повідомив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод

Керівництво облради разом з генеральний директором Максимом Прикупенком ознайомилися з ситуацією у шпиталі та обговорили можливість збільшення ковідних відділень, зважаючи на значне зростання в області захворюваності на COVID-19.

За словами Юрія Холода, у разі погіршення ситуації, тут можуть розгорнути додатково близько 200 ліжко-місць.

«Максимальна потужність госпіталю у Винниках – 700 ліжко-місць. Наразі тут є 550 ліжок, з яких 410 забезпечені стаціонарним киснем. Всі інші мають переносні концентратори. Зараз у лікарні перебуває 348 ковідних пацієнтів. Під час наради обговорили можливість розгортання додаткових місць для пацієнтів та забезпечення їх киснем. Якщо буде необхідність передбачити додатковий фінансовий ресурс для цих потреб – будемо оперативно реагувати. Наразі готуємося до різних варіантів розвитку ситуації, але сподіваємося все ж таки на позитивний сценарій, що кількість хворих буде зменшуватися», – зауважив Юрій Холод.

Як розповів керівник госпіталю, впродовж останніх днів госпіталізуються щодня 30-35 пацієнтів. «Потік пацієнтів збільшується. Ми облаштували нові 55 місць на базі хірургічного відділення, до якого проведено кисневі точки. Ми готові загалом прийняти до 700 пацієнтів, але вони мають бути забезпечені кисневою терапією. На сьогодні розхід кисню великий. В нас є дві бочки на 5 та 3 тисячі тонн. В реанімації маємо 20 ліжок,  з яких  заповнені 12», – розповів Максим Прикупенко.

Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи  зараз приймає ковідних хворих з усієї Львівщини.

«Ситуація під контролем, але кількість госпіталізованих людей щодня зростає. Поступає людей більше, ніж виписується. Маю сподівання, що введення посиленого карантину в області дасть результат і рівень захворюваності піде на спад», – зазначив Євгеній Гірник.

Як відомо, у Львівській області для госпіталізації хворих з гострою респіраторною хворобою COVID-19 залучені 24 заклади охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами для надання медичної допомоги хворим з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

У вищевказаних закладах виділено 4405 ліжок. З них 88% забезпечені подачею кисню (централізовано та кисневими концентраторами.

Станом на зараз додатково виділено 460 ліжок в межах існуючої мережі для лікування хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Середня завантаженість ліжок по області коливається в межах 55-66%.

Довідково:
За попередню добу із діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 296 людей. Скеровано на самоізоляцію – 2336 людей. Померло – 24 особи.
Підтверджено коронавірусну інфекцію методом ПЛР у 1304 осіб. В реанімації перебуває 229 людей, з них на апаратах ШВЛ – 64.
Знаходиться хворих в стаціонарах 3012 (67,98 %).
За увесь час по Львівській області: COVID-19 підтверджено у 98 744 осіб. Померло – 2 569. Одужали – 77 112 осіб.