Головна Освіта До “Оленки” поспішає малеча

До “Оленки” поспішає малеча

Напередодні нового навчального року у Новомилятинському дитячому садочку "Оленка" відкрилась ще одна група. Сюди на урочистість завітали голова Буської РДА Володимир Сай, який подарував малечі ікону Божої Матері з Ісусиком, головний спеціаліст райво Галина Олійник, сільський голова Світлана Гриневич, мами, тати і бабусі.

Отож, тепер до дитсадочка поспішатиме ще одна група дітлахів – 27 п’ятирічок тут готуватимуть до школи. Як зазначила у розмові завідувач дошкільного закладу Марія Романів, така потреба виникла ще два роки тому. Але оскільки тоді не було можливості, то відкрили лише одну групу, в якій перебувало 38 діток. Та і решту батьків хотіли, щоб їхні діти відвідували дитячий садочок: вони  звертались і до голови РДА, і до керівника відділу освіти. І знайшли підтримку.

Для підготовчої групи виділили кімнату, де зберігався старий м’який інвентар дитбудинку "Добре серце". Але вона була в такому занедбаному стані (прогнила підлога, пошкоджені стіни), що потребувала капітального ремонту. Та при бажанні і спільними зусиллями можна гори звернути. Сільська рада забезпечила матеріалом, все решту зробили батьки. Зараз цієї кімнати не впізнати, – вона сяє чистотою і затишком.

Оскільки для нової групи виділили лише одне приміщення, то вона працюватиме за шведською системою, за якою діти п’ятирічного віку у садочку не сплять, а займаються індивідуально та у різних гуртках, з ними проводять ігри тощо. На черзі у дитсадок ще біля тридцяти дітей, – тож завідувач мріє про відкриття ще не однієї групи. 

Діти, одягнені у вишиванках, з хвилюванням чекали миті, коли їх запросять до святково прибраної кольоровими кульками зали. Вони дарували гостям веселі пісеньки, запальні танці та чудовий настрій. Разом з Шапокляк, Кнопочкою та Буратіном відгадували загадки, ловили мильні бульбашки, підказували Кнопочці епізоди казок, бо вона все геть чисто переплутала, поєднавши початок однієї казочки з серединою та закінченням інших.

Слова вітання звучали від гостей, а від завідувача дошкільним закладом – слова вдячності керівництву району, відділу освіти, батькам, всім, хто долучився до відкриття групи.

На завершення свята малюкам подарували різнобарвні кольорові кульки, а ще на них чекали солодкі гостинці.

Лариса ГАРАСИМІВ