Головна Освіта Львівська обласна бібліотека виграла грант на реалізацію проєкту інформаційно-психологічної безпеки дітей та...

Львівська обласна бібліотека виграла грант на реалізацію проєкту інформаційно-психологічної безпеки дітей та підлітків «П’ята стихія»

Проєкт здійснюватиметься за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Понад 70 тисяч дітей-ВПО опинились у Львові внаслідок війни. Вони втратили свої домівки, покинули школи, приїхали без речей, підручників і гаджетів. В шелтерах і тимчасових прихистках часто немає доступу до інтернету, тому для дітей ВПО є проблемою підключитися до онлайн-уроків в школах, до гуртків та курсів віддаленого навчання. Діти, які тривалий час проживали на тимчасово окупованих територіях, в районах бойових дій, не мали доступу до перевіреної інформації, а психологічний стрес, невизначеність ситуації, не сприяли її критичній оцінці.

Відкриття проєкту «П’ята стихія» відбудеться в понеділок, 12 вересня, о 16 годині у Львівській обласній бібліотеці для дітей.

У межах проєкту відбудеться серія безкоштовних практичних занять з програмування та курс розмовної української мови для дітей 8-12 років:

  • Курс програмування «Scratch» для дітей 8-10 років

Старт навчання: 22 вересня 2022 року

щочетверга о 16.00 год

Реєстрація: https://cutt.ly/XCkcxah

  • Курс «3д моделювання» для дітей 10-12 років

Старт навчання: 19 вересня 2022 року

щопонеділка на 16.00 год

Реєстрація: https://cutt.ly/NCkx4Xy

  • Курс програмування «Java» для дітей 12-14 років

Старт навчання: 28 вересня 2022 року

щосереди о 17.00 год

Реєстрація: https://cutt.ly/PCkcZzX

  • Курс розмовної мови «Говоримо українською»

Старт навчання: 28 вересня 2022 року

щосереди о 16.00 год

Реєстрація: https://cutt.ly/XCkmVP8

Для адаптації до життя в нових умовах важливе подолання інформаційної нерівності, виховання інформаційної грамотності і критичного мислення у таких дітей і підлітків. Психологічна та інформаційна стійкість, інформаційна гігієна та безпека дітей, постраждалих від російської агресії – необхідна умова зростання їх свідомими громадянами України, їх подальшого активного включення в процеси відбудови країни. На подолання цих проблем націлений проєкт «П’ята стихія».

Цілі проєкту: подолання інформаційної нерівності, виховання інформаційної грамотності і критичного мислення, протидія шкідливим інформаційним впливам, прищеплення навичок інформаційної гігієни та кібербезпеки, посилення інформаційної та психологічної стійкості громадян до пропаганди та дезінформації. Завдання – розроблення курсу з інформаційної грамотності і проведення комплексу занять з дітьми та підлітками, які постраждали внаслідок бойових дій. Розповсюдження апробованих практик для впровадження в бібліотеках України, навчання бібліотекарів.

Учасниками проєкту будуть діти з числа вимушено переселених осіб зі сходу та півдня України (пріоритетна група) та діти та підлітки зі Львова. З метою інтеграції переміщених дітей в місцеве середовище ці діти проходитимуть навчання разом (ділення на ВПО і місцевих не буде). Вікова категорія: 8-15 років. Залежно від рівня знань, діти будуть поділені на групи.

Результатом проєкту буде підготовка дітей і підлітків до грамотного, виваженого і критичного споживання та оцінювання інформації, вироблення психологічної та інформаційної стійкості до дезінформації і фейків. Бібліотека напрацює цікавий досвід, який передасть для наслідування в інші бібліотеки України. Реалізація цього проєкту сприятиме виконанню Цілей сталого розвитку 10 – зменшення нерівності (в цьому випадку нерівність в доступі до інформації і надання рівних можливостей переміщеному населенню) і цілі 16 – мир та справедливість, оскільки діти, постраждалі від наслідків війни, потребують миру, щоб повернутися в рідні домівки. Завдяки набутим знанням та вмінню оцінювати інформацію, вони зможуть протидіяти інформаційним диверсіям і впливу ворога.