Головна Сільське господарство Ще 6 підприємців та 3 громади отримають підтримку з обласного бюджету Львівщини...

Ще 6 підприємців та 3 громади отримають підтримку з обласного бюджету Львівщини на розвиток аграрного бізнесу та покращення пасовищ

Відбулось чергове засідання комісії з визначення одержувачів фінансової допомоги в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на Львівщині на 2021-2025 роки.

Члени комісії розглянули заявки учасників та визначили сільгоспвиробників, які отримають фінансову підтримку з обласного бюджету.  Так, право на фінансову підтримку надали 6 суб’єктам підприємництва та 3 територіальним громадам на загальну суму 4,8 млн грн.

Зокрема кошти обласного бюджету спрямують:

  • на пільгові кредити на зворотній основі для розвитку аграрного бізнесу;
  • субвенцію ОМС на заходи з поліпшення громадських пасовищ.

«Аграрії області працюють в  умовах  дефіциту базових ресурсів для проведення посіву озимих культур під урожай 2023 року і на сьогодні вони забезпечують продовольчу безпеку регіону та роботу інших. Також отримають допомогу на заходи з поліпшення громадських пасовищ 3 територіальні громади, які ще торік провели їх реєстрацію та виготовили документацію на вказані заходи», – зазначила Тетяна Гетьман.

Нагадуємо, що Львівщина – єдина область в Україні, яка виділила під час війни з обласного бюджету 26,5 млн грн на підтримку аграрного сектору економіки, що на 28% більше у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час. Кошти обласного бюджету спрямовані:

  • на відшкодування відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу;
  • на пільгові кредити на зворотній основі для розвитку аграрного бізнесу;
  • на часткову компенсацію вартості високо репродукційного насіння;
  • на виплату дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності;
  • субвенцію ОМС на заходи з поліпшення громадських пасовищ.

На сьогодні програмою скористались понад 200 мікро та малих суб’єктів підприємництва на суму підтримки – 22,2 млн грн та 7 громад на 3,3 млн грн.