Головна Освіта Любов – Господня благодать

Любов – Господня благодать

Під такою назвою у літературній вітальні Боложинівської ЗОШ І–ІІ ст. відбувся поетичний захід про мрії, надії і розчарування Кобзаря у віршах, спогадах та щоденникових записах.

Перехрестя своєї любові проніс Тарас через усе життя з великим болем у душі і тугою на серці. Вчитель української мови та літератури Любов Максименко розпо­віла, що Шевченко кохав не задля нат­хнення, а шукав жіночий ідеал, прагнув ви­ходу із суспільної та особистої самотності. У жінці великий Поет бачив весну, яка у своїх до­лонях розкриває пелюстки краси. У тому, як і кого кохає митець, розкрива­ється іс­то­рія цілого покоління, це ключ до розу­міння таємниць творчості. Шев­чен­ко був україн­ським Златоустом, вогником горицвіту і оксамитовою зорею на териконах Поезії.

Присутні почули зворушливу розповідь про подругу дитинства Оксану Коваленко, роль якої виконала Вікторія Вовк, полячку Ядвігу Гошовську (Христина Сюлковська), "царицю балів" Ганну Закревську (Оксана Новосад), княжну Варвару Репніну (Хрис­тина Дудич), "миле і чарівне створіння" Ма­рію Максимович (Оксана Луців), юну ак­три­су Катерину Піунову (Марія Маселко), про останнє кохання Ликеру Полусмакову (Світ­лана Новосад). Образ Тараса Шев­ченка від­творили Ростислав Лагола (4 клас) та Юрій Шумінський (9 клас). Богдан Луців під­готував презентацію "Жінки у драмі кохання Шевченка" та музичний супровід заходу. На святі звучали й пісні "Не тополю високую", "Така її доля", "По діброві вітер виє".

Христина Сюлковська,

учениця 9 класу