Головна Освіта На Бущині діти пізнавали діку природу парку «Північне Поділля»

На Бущині діти пізнавали діку природу парку «Північне Поділля»

Нещодавно у християнському літньому таборі «Витанія», що розгорнувся в старовинному помешканні колишнього панського маєтку на хуторі Северинка поблизу селища Олесько, відбулися туристично-екологічні заходи за участі працівників Національного природного парку «Північне Поділля».

Для дітвори із Львівської та Івано-Франківської областей, яку згуртував у відпочинковий табір брат Августин за підтримки монахів провінції Найсвятішого Спасителя в Україні ЧСВВ, було організовано та проведено екскурсію у лоно дикої природи, а також «День тваринного світу». Під час туристичного походу працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» практикували дітей у методах орієнтації на місцевості, навчали читати топографічну карту та правильно користуватися компасом. Також у туристичному поході школярі мали змогу через бінокль спостерігати за птахами, розглядати мальовничі краєвиди, тощо.

Іншого дня працівники еколого-освітнього відділу парку провели із дітворою екологічний захід «День тваринного світу». Екологи-освітяни збагатили знання дітей про тварин, які водяться на території нашого краю, зокрема, на мальовничих схилах Подільської височини. Окрім того, працівники парку навчили учасників літнього табору «Витанія» виготовляти із паперу звірят у техніці орігамі.

Основною метою еколого-освітянських та туристичних заходів, які відбулися у «Витанії», було в черговий раз наголосити дітворі на необхідності любити й оберігати природу рідного краю, вивчати його екологію, зокрема, збагачуватися знаннями про біорозмаїття, яке існує навколо нас.

Туристичні та еколого-освітянські заходи для школярів було приурочено до Всесвітнього дня навколишнього середовища, який світова спільнота щорічно відзначає 5 червня.

Ідея проведення християнських літніх таборів для дітвори належить монахам-василіанам, зокрема братові Августину, а назву «Витанія» взято із Євангелії – місцевість, де любив перебувати наш Спаситель Ісус Христос.

Михайло ШИШКА