Головна Освіта На порозі канікул

На порозі канікул

Завтра для 5034 школярів освітніх закладів району прозвучить останній шкільний дзвінок. Для 374 цьогорічних випускників він і справді буде останнім. Бо, склавши наступного тижня державну підсумкову атестацію, вони готуватимуться до зовнішнього незалежного оцінювання, аби стати студентами омріяного вищого навчального закладу. Решту ж учнів оздоровлюватимуться у 28 пришкільних таборах. Про це йшлося на недавній нараді, яку з представниками освіти, медицини, СЕС та рятувальної служби провів заступник голови Буської райдержадміністрації Євген Кичурчак.

Отож, як зазначив керівник районного відділу освіти Богдан Глуховецький, зміна розпочнеться 27 травня і триватиме 14 днів. Звичайно, найкраще діти змогли б відпочити у стаціонарних таборах, але оскільки одна путівка вартує понад дві тисячі гривень, то оздоровити всіх школярів забракне бюджету освіти району. То ж діти знову оздоровлюватимуться у пришкільних таборах. Та, на відміну від попередніх років, цього року щодня на  дворазове харчування однієї дитини йтиме 8 гривень, що вдвічі більше, ніж коштував обід школяра під час навчальних семестрів. Відпочиваючи та оздоров­люючись у таборі, діти братимуть участь у різних конкурсах, майстер-класах, спортивних змагах тощо, а також для них організують екскурсії історичними місцями Львівщини.

У попередні роки діти з дитячого будинку змішаного типу "Добре серце", що в Новому Милятині, оздоровлювались у таборі в Перемишлянському районі, та цьогоріч вони відпочинуть на морському узбережжі.

Начальник Бродівської міжрайонної СЕС Василь Шевчук зауважив, що продукти харчування мають бути якісними. Еле­ментарних санітарних вимог повинен дотримуватись як постачальник при транспортуванні, так і працівники харчоблоків при зберіганні продуктів та приготуванні їжі. При перевірці виявлено порушення щодо товарного сусідства у холодильнику, де поряд зберігали сиру і готову продукцію. Він застеріг, що і на фасованих постачальником продуктах повинен бути термін їх зберігання.

Заступник головного лікаря з педіатрії, акушерства та гінекології Буської ЦРЛ Валентина Грабар зазначила, що табори мають бути забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами, одноразовими рушниками. А ще зауважила, щоб одночасно з оздоровленням дітей у класах не проводили ремонтів. Йдучи на прогулянку в ліс, діти мають бути відповідно одягнені. Також, вирушаючи на екскурсії, пересвідчитись, чи діти напередодні не хворіли, та й в шкільних автобусах потрібно зробити вологе прибирання.

Представник рятувальної служби наголосив, що у таборі має бути призначена людина, яка нестиме відповідальність за протипожежний стан приміщення. А також порадив провести з дітьми навчання з евакуації.

 Лариса  ГАРАСИМІВ