Завтра для 5034 школярів освітніх закладів району прозвучить останній шкільний дзвінок. Для 374 цьогорічних випускників він і справді буде останнім. Бо, склавши наступного тижня державну підсумкову атестацію, вони готуватимуться до зовнішнього незалежного оцінювання, аби стати студентами омріяного вищого навчального закладу. Решту ж учнів оздоровлюватимуться у 28 пришкільних таборах. Про це йшлося на недавній нараді, яку з представниками освіти, медицини, СЕС та рятувальної служби провів заступник голови Буської райдержадміністрації Євген Кичурчак.
Отож, як зазначив керівник районного відділу освіти Богдан Глуховецький, зміна розпочнеться 27 травня і триватиме 14 днів. Звичайно, найкраще діти змогли б відпочити у стаціонарних таборах, але оскільки одна путівка вартує понад дві тисячі гривень, то оздоровити всіх школярів забракне бюджету освіти району. То ж діти знову оздоровлюватимуться у пришкільних таборах. Та, на відміну від попередніх років, цього року щодня на дворазове харчування однієї дитини йтиме 8 гривень, що вдвічі більше, ніж коштував обід школяра під час навчальних семестрів. Відпочиваючи та оздоровлюючись у таборі, діти братимуть участь у різних конкурсах, майстер-класах, спортивних змагах тощо, а також для них організують екскурсії історичними місцями Львівщини.
У попередні роки діти з дитячого будинку змішаного типу "Добре серце", що в Новому Милятині, оздоровлювались у таборі в Перемишлянському районі, та цьогоріч вони відпочинуть на морському узбережжі.
Начальник Бродівської міжрайонної СЕС Василь Шевчук зауважив, що продукти харчування мають бути якісними. Елементарних санітарних вимог повинен дотримуватись як постачальник при транспортуванні, так і працівники харчоблоків при зберіганні продуктів та приготуванні їжі. При перевірці виявлено порушення щодо товарного сусідства у холодильнику, де поряд зберігали сиру і готову продукцію. Він застеріг, що і на фасованих постачальником продуктах повинен бути термін їх зберігання.
Заступник головного лікаря з педіатрії, акушерства та гінекології Буської ЦРЛ Валентина Грабар зазначила, що табори мають бути забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами, одноразовими рушниками. А ще зауважила, щоб одночасно з оздоровленням дітей у класах не проводили ремонтів. Йдучи на прогулянку в ліс, діти мають бути відповідно одягнені. Також, вирушаючи на екскурсії, пересвідчитись, чи діти напередодні не хворіли, та й в шкільних автобусах потрібно зробити вологе прибирання.
Представник рятувальної служби наголосив, що у таборі має бути призначена людина, яка нестиме відповідальність за протипожежний стан приміщення. А також порадив провести з дітьми навчання з евакуації.
Лариса ГАРАСИМІВ