Головна Освіта Вступ до ВНЗ – по-новому

Вступ до ВНЗ – по-новому

Міністерство освіти затвердило Умови прийому до ВНЗ на 2015 рік. У правилах є чимало новацій і для навчальних закладів, і для абітурієнтів. Ми пропонуємо ознайомитися з особливостями вступної кампанії наступного року.

1. Зміни у системі ЗНО.

2015 році ЗНО базуватиметься на принципі "склав/не склав", і той, хто тестування склав, зможе вступати до вишу. Кількість балів у сертифікаті вимірюватиметься від 100 до 200 балів. Під час вступу виші зможуть приймати лише сертифікати 2015 року – адже недоцільно порівнювати знання різних літ. Раніше для вступу брали сертифікати, починаючи з 2008 року. Зараз Міносвіти вирішило допускати лише "свіжі" результати ЗНО. Тож якщо людина має сертифікат попереднього року, він не буде чинним при вступі у 2015-му році. Такому абітурієнту слід реєструватися і складати ЗНО із випускниками.

2. Формування конкурсного балу при вступі.

Рахуватиметься сума балів вступника за кожен сертифікат ЗНО, середній бал атестата та за конкурс творчих або фізичних здібностей, якщо такий проводиться.

3. Терміни вступної кампанії 2015 року.

Розпочнеться прийом 10 липня, закінчиться о 12 годині 1 серпня. Навчальні заклади прийматимуть заяви від абітурієнтів у паперовій або електронній формі. Якщо ж особи проходять співбесіди, складають вступні іспити або творчі конкурси, то вони подають документи до 24 липня. уже 2 серпня виші оприлюднюють рейтинговий список рекомендованих до зарахування.

4. Зміни у системі зарахування.

Раніше вступники зараховувались у три "хвилі" Тепер абітурієнт у 2015 році подаючи заяву на вступ до вишу (можна максимально по три заяви до п'ятьох вишів) вказує, який навчальний заклад, факультет чи напрям для нього є пріоритетним – біля нього ставить "1". Більш менш пріоритетного – "2", "3"…Якщо не вступає на "одиничку" зі своїм рейтинговим балом, система автоматично зараховує такого студента у другий за пріоритетністю  ВНЗ, третій і так далі.

До 18 години 6 серпня абітурієнти повинні надати оригінали документів – на місце, куди рекомендовані до зарахування на бюджетну форму. Оновлений список навчальні заклади оприлюднять не пізніш як о 12 годині 7 серпня, а зарахування на навчання за державним замовленням відбудеться не пізніше як о 12 годині 8 серпня.

5. Зміни у розподілі держзамовлення.

За три дні до початку прийому документів на навчання за ступенем бакалавра, виші повинні оприлюднити інформацію про кількість місць державного замовлення – мова про 80% загальної кількості. Інші 20% будуть розподілені між вишами після того, як стануть відомі результати конкурсу, – МОН надасть місця тим закладам, до яких найбільше хочуть потрапити абітурієнти.

Підготувала Ірина Барабаш

/Буський медіа-портал/