Головна Освіта Сокальський та Львівський ліцеї відібрані до напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ»

Сокальський та Львівський ліцеї відібрані до напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ»

Його реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сокальський професійний ліцей» та ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва» відібрано до напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ», який реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Перемога у відборі відкриває перед закладами нові можливості.⠀

Планується, що проєкт DECIDE допоможе розробити стратегію інституційного розвитку, підтримає участь викладачів та майстрів у програмах професійного розвитку, а також сприятиме поліпшенню партнерства з бізнесом.

Крім цього, кожен заклад зможе отримати від DECIDE грант у розмірі 3,6 млн грн на створення профорієнтаційної майстерні.

«Ми раді, що Львівщина стала партнером-учасником чергового, великого проєкту у галузі професійної освіти. Ми подали 6 заявок для участі в конкурсному відборі. Згодом представники проєкту DECIDE здійснили моніторинговий візит у заклади, після чого конкурсна комісія відібрала два заклади Львівщини.

Вважаю, що проєкт такого формату є дуже цікавим, бо обʼєднує всіх: обласну адміністрацію, громаду, заклад та бізнес. Окрім того, що DECIDE надає фінансовий ресурс, до співфінансування долучаються облдержадміністрація, громади й заклади.

Ми переконані, що до кінця року ми спільно зреалізуємо два проєкти: кулінарний та профорієнтаційний хаби і таким чином залучимо в розвиток двох профтехів орієнтовно 10 млн грн.

Дякуємо нашим закладам і громадам за активність, а донорам й партнерам за потужну підтримку!», – прокоментував начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОВА Іван Пикус.⠀

Обидва заклади отримають від DECIDE гранти та експертну допомогу в організації профорієнтаційних заходів, а представники громад зможуть долучитися до професійних програм з підготовки кар’єрних радників. Крім цього, дві школи громад долучаться до пілотування матеріалів з профорієнтації Цюрихського педагогічного університету (Швейцарія), а також організують екскурсії на підприємства та профорієнтаційні заходи для дітей. ⠀

Мета «DECIDE: ПРОФТЕХ» – об’єднати зусилля визначених обласних державних адміністрацій, 10 обраних територіальних громад та 10 закладів професійно-технічної освіти, шкіл та бізнесу, щоб побудувати систему профорієнтації та підвищити престижність професійної освіти серед молоді.