Головна Освіта У Львові відкрили сучасний навчально-практичний центр легкої промисловості

У Львові відкрили сучасний навчально-практичний центр легкої промисловості

Це вже 48 НПЦ, який відкрили на базі закладів профтехосвіти Львівщини.

Сьогодні, 15 травня, на базі Львівського професійного коледжу моделювання і ресторанної справи відкрили навчально-практичний центр легкої промисловості. Сучасний освітній простір створили в синергії з Львівською обласною військовою адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою,  Громадською організацією «Освітньо-виробничий кластер» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка Українив межах проєкту «USAID надає підтримку грантам для організацій підтримки бізнесу».

Проєкт реалізовує Громадська організація «Освітньо-виробничий кластер» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Метою проєкту є забезпечення підтримки малого та середнього бізнесу у підвищенні кваліфікацій та перепідготовці працівників і навчанні нових.

«У новий НПЦ інвестували майже 10 мільйонів гривень. Це кошти донора, міського та обласного бюджетів.

За ці гроші зробили ремонт, закупили сучасне обладнання та меблі і на площі майже 350 квадратних метрів облаштували цілий комплекс майстерень: розкрійну, швейну, трикотажну, кабінет комп’ютерного проєктування одягу, кабінет моделювання швейних виробів, окремий склад. Тобто, маємо повний цикл виробництва одягу, як на справжньому підприємстві.

Цей НПЦ уже 48 у нашій області. Пишаємося тим, що Львівщина є лідеркою в Україні за розвитком мережі НПЦ на базі закладів профтехосвіти. Такі центри – можливість для молоді та дорослих здобути ті навички і знання, яких потребують роботодавці.

Радію, що наша професійна освіта може бути такою крутою. Працюємо над тим, щоб схожі НПЦ готували працівників для усіх галузей професійної освіти у нашій області», – наголосив очільник Львівської обласної адміністрації максим Козицький.

На базі НПЦ планують проводити короткотермінові курси для осіб, які втратили роботу внаслідок повномасштабного вторгнення; людей, які хотіли б перейти працювати у галузь легкої промисловості чи адаптувати свої навички до нових умов ринку (у тому числі ВПО). Тривалість короткострокових курсів – 4 тижні.

Навчання на короткотермінових курсах відбуватиметься протягом 8 місяців (з 1 червня 2024 року до 31 січня 2025 року). Планується, що за цей час тут пройдуть перепідготовку 240 осіб.

«Сучасне обладнання, яке стоїть у нас в Центрі, дозволяє уникнути розриву між бізнесом і навчальним закладом. Дуже важливо, що тепер діти не будуть відчувати дискомфорту, виходячи з навчального закладу. Сьогодні заклади можуть надавати бізнесу якісні кадри і це тішить», – зазначила директорка Львівського професійного коледжу моделювання і ресторанної справи Наталія Оверко.

Загальна вартість реалізації проєкту – 9,8 млн гривень, у тому числі:

– 4,6 млн грн – придбання обладнання та меблів і витрати на організацію навчання учасників проєкту за кошти донора;

– 2,7 млн грн – придбання обладнання та меблів за кошти міського бюджету;

– 2,5 млн грн – фінансування реновації приміщень за кошти обласного бюджету.

Довідково:

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.