Головна Освіта Вчителям Бущини не зменшать зарплату

Вчителям Бущини не зменшать зарплату

Як відомо, на останній сесії районної ради було внесено зміни до бюджету, в результаті яких було скорочено на 4 млн грн асигнування бюджетних організацій, зокрема і освіти. Це викликало чимало запитань у педагогів Бущини, які звернулись до керівників району пояснити такі дії, бо вважають, що це приведе до зменшення їхніх доходів. Вчора відбулося розширене засідання відповідної депутатської комісії, на якій виступив начальник фінуправління рДА Михайло Постолюк. Він запевнив, що зміни до бюджету не вплинуть на зменшення заробітних плат вчителів, які і цьогоріч отримають стільки ж, як і торік.

Йому слово: – Хотів би все-таки ще раз нагадати усім нам, що нині держава у надзвичайно важкому не лише політичному, а й економічному стані. Фактично на сході тривають військові дії. Тому усі громадяни мали би зважати на це і розуміти, що сьогоднішні можливості щодо забезпечення соціальних гарантій вкрай обмежені. Казна порожня. У зв'язку з цим 27 березня Верховна Рада прийняла два важливих антикризових закони "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" та "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік". Серед інших непопулярних заходів було заморожено розмір прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Окрім цього, новий уряд Яценюка фактично прийняв новий бюджет Якщо в "азарівському варіанті" було закладено 6% його росту, то тепер 3% – падіння. Відповідно були скореговані і місцеві бюджети, зміни до яких необхідно було прийняти, щоб уникнути їх розбалансування. Як відомо, районний зменшили лише за другим разом, що дало право приймати відповідні рішення всім решті 27 місцевим бюджетам, процес прийняття яких зараз триває. В цілому ж дотація вирівнювання з державного бюджету для нашого району була зменшена на 2,2 млн.грн.

Добре, що депутати районної ради, які зрозуміли усю важливість ситуації, прийняли таке рішення, що, до слова, підтверджується реальним станом справ у господарці Бущини. Приміром, за 4 місяці цього року у нас зменшилась дохідна частина бюджету на 3% до минулого року, або «мінус» більш як 200 тис. грн., і «мінус» 1,1 млн. грн до запланованого на цей рік. Взагалі зведений бюджет виконано лише на 87%, районний – на 86,1% (200 тис. грн та 700 тис. грн відповідно мінусу°мо).

Як відомо, після сесії серед вчительства почалися розмови та занепокоєння з приводу того, що через такі рішення вони нібито втратять у зарплаті. Відповідні звернення їхня профспілка адресувала головам ради та адміністрації.

Фінансовим управлінням проведено детальні розрахунки і підтверджено, що порівняно з минулим роком, незважаючи на зменшення бюджету освіти, на зарплаті вчителів це аж ніяк не відіб'ється. Річ у тім, що фонд оплати праці у 2014 році (навіть після зменшення бюджету освіти) є більшим на 1,1 млн.грн, ніж торік. Тому педагогам на 2014 рік передбачена виплата у повному обсязі зарплати, допомоги на оздоровлення, надбавки за престижність праці у розмірі 20% і винагороди до Дня вчителя у таких же відсотках, як і торік.

Микол Іванців