Головна Освіта В Буську відмінили шестиденне навчання для учнів

В Буську відмінили шестиденне навчання для учнів

Розпочався новий навчальний рік, і ми знову спілкуємось з керівником районного відділу освіти Богданом ГЛУХОВЕЦЬКИМ. Від попереднього інтерв'ю з ним пройшло небагато часу, але відбулися деякі зміни в навчальному процесі, то ж про них мають знати і наші читачі.

-В останньому інтерв'ю йшлося про можливий варіант – навчання шести днів на тиждень. Але напередодні 1 вересня вирішили навчатися по-старому – п'ять днів.

-Розглядали кілька варіантів і один з них – до початку опалювального сезону навчатися і в суботу, але на розширеній нараді керівників шкіл та голів профспілкових комітетів вирішили нічого не змінювати. Кожен район має свою специфіку, а так як у нас багато шкіл опалюються твердим паливом (навчальні заклади І ступеня, за винятком Йо-сипівки та Ріпнова, а також Тур'янська, яка споживає найбільше, понад 100 тонн, Гумниська, Новосілківська, Яблунівська, Соколянська та ін.), то ж шестиденка не дасть великої економії енергоносіїв, та й, зрештою, у суботу-неділю старшокласники здебільшого займаються з репетиторами, тому й було прийнято рішення зберегти п'ятиденний робочий тиждень. Що ж до економії газу, то маємо вкластися в межах наших фінансових ресурсів.

– Прогнозують, що опалювальний сезон розпочнеться на початку листопада.

-Діти у школі не мерзнутимуть. Будемо стежити за температурними умовами і регулюватимемо режим опалення та роботи у школі.

-Деякі школи в області навчатимуться до початку грудня, а потім діти підуть на майже двомісячні канікули.

-Поки що ми жодних змін до структури навчального року не вносимо. Перший семестр починаємо 1 вересня, завершуємо в кінці грудня. Осінні тижневі канікули розпочнуться у перший день опалювального сезону.

-Як "Школярики" довозитимуть дітей?

-Першого тижня лише в одному напрямку. Збільшилась Ціна на дизпаливо. Якщо за угодою максимальна ціна, за якою можемо закупити пальне -15,10, то зараз на заправ-
ках – 15,70. Якщо вирішимо питання додаткового придбання дизпалива, то відновимо роботу шкільних автобусів у 2 напрямках.

-Підручники для шестикласників надійшли?

-Станом на сьогодні (29 серпня) жодного підручника не поступило.

-Нових спеціалістів прийняли?

-На час відпустки по догляду за дитиною взяли двох психологів. Достатньо мовників та вчителів початкових класів, а от фізики та математики у школу не йдуть.

-Мас школа району і нового директора.

-З 1 вересня приступила до обов'язків директора Красненської першої школи Чиж Ірина Іванівна. Напередодні було проведено опитування колективу, який з трьох кандидатів найбільше голосів віддав саме їй.

-Що нове вводиться в навчальний процес?

-До 2 годин ДПЮ (допризовна підготовка юнаків) у школах І-ІІІ ступенів додається ще одна.

Лариса ГАРАСИМІВ