Головна Освіта Тут знову лунатиме дитячий сміх

Тут знову лунатиме дитячий сміх

Будинок на вулиці Шкільній. Тут минулої п’ятниці урочисто відкрили дитячий будинок сімейного типу, в якому разом з прийомними дітьми мешкатиме родина Наталії та Віктора Севруків. На урочистість прибули голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук, голови Буської РДА Володимир Сай та райради Володимир Замроз, міський голова Ростислав Сліпець. Завітала і народний депутат Ірина Сех. Прийшли на свято підприємці, районні депутати, всі ті, хто доклався до реконструкції та облаштування будинку. Обряд освячення провели священики буських храмів о.Петро Салабай та о.Андрій Баглай. Гостей вітали 30-метровим вишитим рушником, який до 20 річниці Незалежності України створили надбужанські майстрині.

Виступаючи перед присутніми, і Віктор Шемчук, і Володимир Сай наголошували, що ця подія – знакова для Буська, оскільки це перший дитячий будинок сімейного типу не лише у нашому районі, а перший серед  6 запланованих відкрити цьогоріч в області. "Це маленький початок нашої спільної праці, – зазначив голова ЛОДА. – Переконаний, що затишок дому створюватиме і тепло почуттів тих, хто в ньому мешкатиме".

Володимир Сай зауважив, що ідея створення такого дитячого будинку сімейного типу зріла давно, проте завжди виникали якісь проблеми: то бракувало коштів, то не було будинку, та, зрештою, й самої сім’ї, яка б віддала прийомним дітям свою ласку, ніжність і любов. І тільки тепер, за збігом сприятливих обставин, мрію вдалося втілити в життя. Знайшлась сім’я, яка, маючи трьох власних дітей, виявила бажання виховувати й прийомних. Звільнилось і приміщення, оскільки добудували Буську другу школу і початкові класи перейшли у добудову. А матеріально допомагали всі небайдужі люди: підприємці, депутати, громада. Значну частину коштів (400 тисяч гривень) виділили депутати обласної ради, 20 тисяч надійшло з районного бюджету.

Сама ж родина Севруків пройшла навчання у Львівському обласному центрі (курс підготовки у батьки-вихователі) і взяла на виховання дітей з Новомилятинського дитячого будинку змішаного типу "Добре серце", батьки яких позбавлені батьківських прав. Спочатку сім’я жила у Задвір’ї, а разом з ними сестрички Люба і Мар’яна Чучмани та Юрко Масловський. Дітей залучили до гурткової роботи: Люба ходить на веслування, Юрко – на футбол, а найменша Мар’яна займається східними танцями. А в липні у прийомну сім’ю влаштували і Дмитра Карнакова. Протягом року родина зможе поповнитися новими членами (від 1 до 5 дітей).

Настала хвилююча мить урочистості – перерізання стрічки, до неї запросили шановних гостей та родину з дітьми. І маленькі мешканці, як повноправні господарі, показували дитячі спальні, велику вітальню, санвузли, простору кухню. А гості дивилися, як оселя обставлена і меблями, і побутовою технікою, і такими потрібними у господарстві речами.

Зауважу, що й гості не прийшли з порожніми руками: Віктор Шемчук передав родині документи на пралку та холодильник, а Ірина Сех подарувала образ Божої Матері "Годувальниця", який стане оберегом для нової великої родини, для тих діток, які так довго чекали на материнську ласку і батьківську доброту.

Господиня дому Наталія Севрук, дякуючи всім, не змогла стримати сліз радості. І запевнила, що цей будинок стане рідним для всіх їхніх дітей. Це вже згодом вона зауважить, що зранку була вражена, бо, побувавши тут напередодні (за два дні до відкриття), бачила, скільки всього ще треба доробити. Тож не сподівалась, що відкриття відбудеться у запланований час.

А воно відбулося завдяки спільному бажанню всіх, хто долучився до доброї справи – хто матеріально, хто товаром чи суттєвою знижкою на нього. Ось їхні імена – М.Гродзевич, І.Мачай, А.Новосад, Н.Шпак, О.Мащак, М.Клап, М.Гербут, М.Сурма, Р.Чучман, Т.Корчинська, І.Дацко, А.Демчишин, ШБУ №65 (Л.Магера), Т.Мачай, М.Застріжний, Р.Колодій, В.Дацюк, В.Зробок, О.Репа, В.Грубрин, Л.Ярема, Буська РДА, "Львівхолод", М.Коротич, М.Постолюк, управління АПР Буської РДА, профорганізація ПФ, ДПІ у Буському районі, відділ освіти, футбольні фани з Ірландії, Буська музична школа, "Агропрогрес", А.Павук, МКП "Буськ", "Апогей Агро", ФГ "Дзвін", ФОП Ковальчук О.С., ТОВ Грей Ленд Україна, ОПП "Західний Буг", "Укрпошта", управління соцзахисту і статистики, Р.Пришляк, В.Сисун, Б.Вовк, І.Кошіль, А.Гладишевський, О.Калиновський, депутати райради.

Учні Буської другої школи (відтепер і прийомні діти родини Севруків навчатимуться у цьому навчальному закладі) подарували їм книги та іграшки. Завітали до них у гості і їхні друзі з Новомилятинського будинку "Добре серце" разом з директором Тарасом Баландюком. Діти скучили одні за одними, дарували солодощі, а маленькі господарі водили своїх друзів новою оселею, сиділи за великим столом у просторій кухні, на дивані у вітальні – і прагли продовжити щасливу мить зустрічі, бо, як зазначив Юрко, у "Доброму серці" він був 5 років і там у нього залишились друзі, за якими він скучає.

На моє запитання до Тараса Баландюка "Тепер у вас менше дітей?" почула у відповідь: "На жаль, ні. Прийшло четверо дітей з двох сімей". Директор "Доброго серця" прагне, щоб більше його вихованців знаходили маму і тата, щоб у них було щасливе дитинство.

Лариса ГАРАСИМІВ

Р.S. Після відкриття дитячого будинку сімейного типу гості завітали до Буської другої, – тут встановлено тренажерний спортивний майданчик, кошти на який (понад 33 тисячі гривень) виділено з обласного бюджету. Подібний згодом запрацює і в Андріївській школі.