Головна Освіта Першачків побільшало… аж на 2

Першачків побільшало… аж на 2

– Цьогоріч Перше вересня випадає на неділю. Коли відбуватимуться урочисті лінійки?

– Таки 1 вересня, але у різні години. Можна і 2 вересня, але о 9.00 год. повинен розпочатися навчальний процес.

–Скільки  першокласників поповнить велику шкільну родину?

– На жаль, кількість дітей не збільшується. Якщо минулоріч у школах навчалось понад 5 тисяч учнів, то цього року за парти сяде менше на 45 дітей, хоч і прийде більше першокласників, – 518.

– Чи є школи без першачків?

– Таких, на щастя, немає.

– Минулого року у Гуті було лише двоє учнів. Вона і сьогодні веде першість з найменшої кількості школярів?

– Цьогоріч у Гутівську школу прийшло троє першокласників, – тож всіх тепер 5. Стільки ж і в Богданівці.

– На Львівщині і далі проходить оптимізація шкіл (йдеться про сотню навчальних закладів). Наш район цей процес оминув?

– На щастя, так. З попередніх років закриті чотири школи І ст.: у Хватові, Брахівці, Закомар’ї та Купчому.

– Чи забезпечені школярі підручниками?

– До 1 вересня всі діти їх отримають. Новими забезпечені п’ятикласники.

–Чи всі школярі початкових класів отримають гаряче харчування?

– Цьогоріч проведемо експеримент у двох школах: дітей з Ріпнова довозитимемо на обід у Новомилятинську школу, а з Гутиська-Тур’янського – у Тур’янську. Якщо буде позитивний результат, то й в інших школах запроваджуватимемо такий метод. Звісно, легше, мабуть, було б завезти гарячі обіди у початкові школи, але вони мають мати і гарячу воду, і посуд, та й для перевезення обідів потрібні термоси.

– Всі школи готові до нового навчального року?

– Побували у всіх школах, жодної не оминули. Працівники санстанції проводили аналіз води. Дивуюся ентузіазму батьків та вчителів. На підготовку до нового навчального року цьогоріч за бюджетні кошти не закуплено жодної банки фарби чи мішка цементу, – все завдяки благодійництву батьків, громади, меценатів. Маємо гарний приклад у Боложинові, коли вихідець з села закупив матеріал на перекриття даху і оплатив роботу майстрів. Соколівка кілька років тому отримала в дарунок нового "Школярика", має спонсора і Андріївська школа.

– Внутрішні вбиральні облаштовані в освітніх закладах?

– До початку нового навчального року запрацюють в Яблунівці та Полоничах, – вже всі школи І-ІІст. матимуть внутрішні туалети. Розпочато роботи і в початкових школах – Кудирявцях, Безбродах, Стовпині, вирішуємо питання розміщення туалетів в Журатині та Острівчику.

– Як з молодими кадрами?

– Дуже багато молодих спеціалістів (іноземної мови, початкових класів, біології) після закінчення вишів шукають роботу. На жаль, всіх працевлаштувати не маємо змоги. Прийняли лише одного вчителя математики.

Лариса ГАРАСИМІВ

Р.S. Керівник відділу освіти Богдан Глуховецький від себе особисто і керівництва району висловив вдячність батькам і педагогам за розуміння, за добру підготовку шкіл до нового навчального року.