Головна Свято Примиріться, брати, Україна вас просить

Примиріться, брати, Україна вас просить

Бущина відсвяткувала 22 річницю Незалежності України. Вранці 23 серпня відбулося підняття прапора на майдані Незалежності, згодом – відкриття краєзнавчого музею у районному Народному домі та урочиста академія і святковий концерт.

Урочистість із вшанування символу української державності – синьо-жовтого прапора – розпочалася святковою ходою вулицями Буська від районного Народного дому. П’ятиметрове синьо-жовте полотнище, виготовлене минулоріч, несли керівники району та міста, працівники відділу культури, бущани (на знімку вгорі). Така процесія із величезним прапором вулицями міста відтепер у День Державного Прапора стане традиційною.

До урочистого підняття прапора запросили голову Буської РДА Володимира Сая, заступника голови Буської райради Михайла Гаєвського та міського голову Ростислава Сліпця. Він і привітав всіх зі святом.

Відкрили того дня і краєзнавчий музей. Стрічку перерізали керівники району та міста. Обряд освячення провів о.Ярослав Лозовий. Сюди завітали не тільки мешканці Бущини, а й гості зі Львова – розпорядник спадщини художниці Софії Караффи-Корбут Василь Валько та директор видавництва "Каменяр" Дмитро Сапіга, який у виступі зазначив, що працівники культури вже давно мріяли про краєзнавчий музей: " Адже він буде охоронцем пам’яток експонатів, в яких закарбувались людські душі. Тому молодь, яка відвідуватиме цей музей, буде мати зриме уявлення, якими були їхні батьки, їхні діди, та й, зрештою, якою була та земля, з якої вони походять. Тішить мене й те, що вагоме місце у музеї присвячене видатній мисткині ХХ століття, графіку світового виміру Софії Караффі-Корбут, яка ще двадцять років тому висловила думку, що цінним залишається не слава, не честь, а пам’ять, яку ти залишиш по собі".

Дмитро Сапіга висловив сподівання, щоб музей згодом зайняв більше приміщення, де б розмістились всі експонати, а серед них і спадщина нашої великої мисткині, яку так бережно  зберігає Василь Валько. Щоб сюди торували стежину поціновувачі мистецтва. Символічно, що відкриття музею відбулося у День Державного Прапора України, адже прапор і герб – це душа держави, а музей – це пам'ять про славних людей.

Присутні оглядали експонати – а їх представлено чимало, адже до відкриття експозиції долучилась вся Бущина: особисті речі художниці з Куткора Софії Караффи-Корбут, оперної співачки Іванки Мигаль, старовинні речі (бамбетель, дідівська скриня, дитяча колиска та ін.). Тут і давні вишивки, і платівки, і музичні інструменти, і багато світлин, на яких – видатні особистості Бущини, пам'ятки архітектури району тощо (на знімку в центрі). Присутні згодом відвідали і підвальне приміщення, де також розмістяться експонати. А українські пісні вже запрошували до концертної зали на урочистість до Дня Незалежності України.

За традицією, живі квіти учасники Зразкової хореографічної студії "Арніка" поклали до пам'ятників Незалежності та Президенту ЗУНР Євгену Петрушевичу. До вітального слова запросили голову Буської РДА Володимира Сая, який зазначив, що "роки незалежності стали для всіх нас випробуванням на зрілість, стійкість та толерантність. Але сила нашої державності – у єдності людей, які наполегливою працею, професійністю та відповідальністю творять майбутнє своєї Батьківщини".

Він пригадав роки становлення нашої незалежності, і події, які відбувалися  на теренах регіону – "живий ланцюг" єднання, який проліг через усю Україну від Львова до Харкова; утворення Товариства "Бужани", підняття національного синьо-жовтого прапора над будинком, де проходила сесія районної ради.

За 22 роки ми досягли чимало.  "Варто  відзначити, – зауважив виступаючий, – що район залишається лідером за обсягом залучених коштів в області. Обсяг прямих іноземних інвестицій на початок цього року склав 85,1 млн. у.о.

Не менш важливим пріоритетом влади є розбудова соціальної сфери. Відкрито перший у районі дитячий будинок сімейного типу.  Розпочато реалізацію вигідного для територіальних  громад проекту "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури" Українського фонду соціальних інвестицій, в рамках якого буде проведено реконструкцію шкіл, дитячих садочків та Народного дому".

Уже стало доброю традицією у День Незалежності України нагороджувати відзнаками почесних громадян Буського району. Цьогоріч депутати на серпневій сесії прийняли рішення присвоїти це високе звання ветерану Великої Вітчизняної війни, голові районної Асоціації ветеранів війни, журналісту Віктору Борозенцю; відомому вченому в галузі ґрунтознавства, засновнику наукової школи "Генетичне ґрунтознавство", доктору географічних наук, професору, завкафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Франкового вишу, уродженцю Олеська Степану Позняку; заслуженому майстру спорту з альпінізму, кількаразовому призеру чемпіонатів та першостей СРСР з альпінізму та скелелазінню, керівнику першої української експедиції на Еверест Михайлу Туркевичу (посмертно). Почесними грамотами ЛОДА нагородили Григорія Возняка, Андрія Діяка, Тараса Думу, Михайла Кадиляка, Андрія Михайліва, Буських РДА та райради – Ірину Вовк, Марію Ординович, Володимира Кица, Юрія Крюкова, Юлію Кутах, Ірину Корнєву, Галину Лугову. Відзнаки вручили голова РДА  Володимир Сай та заступник голови райради Михайло Гаєвський.

У святковому концерті взяли участь талановиті мистецькі колективи: Народний хоровий колектив "Освітяни" (кер.І.Закревський), Народний чоловічий вокальний ансамбль "Січові стрільці" (кер.Р.Ладига), Народний ансамбль пісні та музики "Перевесло" (кер. Є.Гнатюк), Народний духовий оркестр (кер.М.Ковальчук, диригент Ю.Томків), Народний фольклорний колектив  "Джерело" (на знімку внизу) (кер.О.Мисак), сімейний дует у складі Анни та Мар'яни Грушицьких, дует у складі Олени Тимоць та Мар'яни Іванців, Зразкова хореографічна студія "Арніка" (кер.А.Діяк), Зразковий хореографічний ансамбль народного танцю "Нові зірки" (кер. М.Зеленська), Марта Міхневич, Михайло Мисак та Любов Рускан.

Заключним акордом свята став виступ  Богдана Тимощука, який виконав пісню "Примиріться, сини".

Лариса ГАРАСИМІВ