Головна Право Купуйте лише чиповані: поліцейські Львівщини розпочали рейди з перевірки законності реалізації ялинок

Купуйте лише чиповані: поліцейські Львівщини розпочали рейди з перевірки законності реалізації ялинок

Правоохоронці спільно з працівниками обласної Держекоінспекції та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства почали комплексні рейдові перевірки для запобігання незаконного вирубування та продажу ялинок.

Зокрема, правоохоронці відвідують ринки та місця стихійної торгівлі, а також лісові господарства, де перевіряють документи на право порубки або продажу ялинок.

Зловмисники, причетні до незаконних рубок або реалізації хвойних насаджень, будуть притягуватись до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Зокрема, за порушення ст.65 (Незаконне знищення або пошкодження лісових культур) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене накладення штрафу на громадян до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, ст.159 (Порушення правил торгівлі на ринках) Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу на громадян до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, ст.160 (Торгівля з рук у невстановлених місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Крім адміністративної відповідальності порушник може бути притягнутий і до кримінальної – за ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статті, – позбавлення волі на строк до семи років.

Тож поліцейські Львівщини закликають мешканців купувати лише законно зрізані ялинки і лише у спеціально визначених для цього місцях продажу.

Реалізатори повинні мати відповідні документи на продукцію, окрім того, усі дерева повинні бути чипованими.

Якщо ви виявили факти незаконної рубки чи незаконної торгівлі ялинками, повідомляйте про це на оперативну лінію 102.

Відділ комунікації поліції Львівської області