Головна Право На Львівщині розшукали 600 дітей, притягнули до відповідальності майже 400 неповнолітніх: результати...

На Львівщині розшукали 600 дітей, притягнули до відповідальності майже 400 неповнолітніх: результати профілактичних рейдів за рік

За 2023 рік служби у справах дітей на Львівщині провели 1043 профілактичних рейдів під назвою «Діти вулиці» , «Вокзал».

Працівники виявили 111 дітей, чиї батьки не належним чином виконують свої обов’язки щодо виховання. Рейди проводять у місцях скупчення людей (торгові центри, вокзали, народні доми), у школах, або у інших місцях збору неповнолітніх, про які надходили звернення до поліції.

Метою профілактичних рейдів є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання дітей. Зокрема, рейди спрямовані на виявлення дітей без належного батьківського нагляду, а також тих дітей, які через певні причини залишили місце проживання чи навчання.

На обліку в Служби у справах дітей Львівської ОВА перебувають 1856 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З цієї кількості батьки 919 дітей проживають у сім’ях, в якій батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Ще 294 дитини зазнали домашнього насилля з боку батьків (економічного, фізичного та психологічного). А 710 дітей перебувають на обліку, як ті, що переїхали з окупованих територій. Також шестеро дітей постійно покидають місце проживання, у семи зафіксували конфлікт із законом.

«Під час рейдів ми обстежили 2255 сімей, з цієї кількості понад 1300 батьків попередили про неналежне виконання обов’язків, з них 155 батьків притягнули до відповідальності. 76 дітей повернули назад у сім’ї, 15 дітей влаштували в притулок, ще 18 – до закладів охорони здоров’я. Як бачимо, навіть попри повномасштабну війну робота з дітьми залишається в пріоритеті», – розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.

Під час рейдів соцпрацівники спілкуються з батьками та дітьми та інспектують матеріально-побутові умови проживання сімей. У разі загрози для дитини, її на час вилучають з сім’ї. Таких випадків за минулий рік було 53.

Працівники підрозділів ювенальної превенції Нацполіції також організовують профілактичні рейди. Ця робота триває щоденно.

За період 2023 року працівники поліції склали понад 6 тисяч протоколів за вчинення адміністративних порушень. З цієї кількості 392 неповнолітні особи притягнули до відповідальності за крадіжки, куріння в громадських місцях та розпивання алкогольних напоїв.

Торік організували понад 5 тисяч рейдів та перевірили більше ніж 4 тисячі неблагополучних сімей. За неналежне виконання батьківських обов’язків склали 2235 адміністративних протоколів. Із сімей вилучили 113 дітей.

Окрім цього, за поточні 12 місяців правоохоронці отримали майже 600 повідомлень про зникнення дитини.

«Зараз усіх дітей розшукали та повернули в сім’ю. Найчастішою причиною є неуважність самих батьків, які втратили з поля зору дитину під час прогулянки, на дитячому майданчику чи в торгових центрах. Наголошую, що не варто зволікати зі зверненням у поліцію. Окрім цього, розмовляйте з дітьми та пояснюйте, як їм діяти у разі, якщо вони загубилися, наприклад назвати своє ім’я чи дати папірець з номером когось з батьків», – наголосила начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції Львівщини Ольга Ковальчук.

У підсумку рейдів працівники служб у справах дитини зафіксували 13 фактів продажу алкоголю неповнолітнім, шість посадових осіб (власників закладів) притягнуто до відповідальності.

За цим ж фактом працівники Нацполіції задокументували 94 адміністративних правопорушення. Згідно із законодавством, за продаж алкоголю неповнолітнім загрожує штраф від 6800 тисяч. Надалі за вчинення такого роду злочину комісія може ініціювати подання до Податкової служби, Державної фіскальної служби, де ухвалюють остаточне рішення про анулювання ліцензії закладу.