Головна Право На Львівщині успішно реалізуються два спільні проєкти поліції з Консультативною місією ЄС...

На Львівщині успішно реалізуються два спільні проєкти поліції з Консультативною місією ЄС – «Зелена кімната» та «Custody Records»

Облаштування «Зелених кімнат» та встановлення спеціальної системи обліку затриманих відбулося в рамках програми «Операційна підтримка у наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки України».

28-29 жовтня представники КМЄС відвідали Стрийське районне управління поліції та відділ поліції N2 Львівського районного управління поліції, де діють «Зелені кімнати», в яких правоохоронці проводять бесіди з дітьми –  жертвами чи свідками злочинів. Крім того, у приміщенні відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції працює спеціальна система обліку затриманих «Custody Records».

На Львівщині успішно реалізуються два спільні проєкти поліції з Консультативною місією ЄС – «Зелена кімната» та «Custody Records»

Так, у «Зелених кімнатах» створена максимально дружня до дитини атмосфера, що дозволяє поліцейським опитати дитину, не заподіявши їй  психологічних травм. В таких кімнатах проводяться, зокрема, профілактичні бесіди з дітьми, які втекли з дому і були розшукані поліцейськими, а також з неповнолітніми жертвам чи свідками кримінальних правопорушень.

До слова, обладнання кімнат, призначених для проведення опитувань дітей, є однією з рекомендацій Керівних принципів ООН з питань правосуддя у справах, пов’язаних із участю дітей – жертв та свідків злочинів. Подібні кімнати успішно працюють  у США, Польщі, Естонії, Болгарії, а тепер і в Україні.

Крім того, у приміщенні відділу поліції N2 Львівського районного управління поліції встановлено спеціальне обладнання для покращення стандартів захисту прав відвідувачів відділу поліції – «Custody Records». Така система – одна із кращих практик країн Євросоюзу, яка включає відеонагляд та фіксацію  всіх дій із затриманими особами та має на меті  забезпечення прав  затриманих осіб  та самих поліцейських відповідно до європейських стандартів.

 Відділ комунікації поліції Львівської області