Головна Право Понад 240 нетверезих водіїв виявили поліцейські на Львівщині від початку року

Понад 240 нетверезих водіїв виявили поліцейські на Львівщині від початку року

на бущині побили полійціянтів

З вини нетверезих водіїв сталось 12 дорожньо-транспортних пригод, на щастя, усі – без потерпілих. 

Від початку 2023 року поліцейські Львівщини виявили та притягнули до відповідальності 241 водія, які керували транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. З них 37 вчинили це правопорушення повторно.

Правоохоронці нагадують, що навіть найменші дози алкоголю впливають на організм людини: порушується координація рухів, швидкість реакції. Це обов’язково впливає на керування автомобілем – водій не може адекватно оцінювати дорожню обстановку, вчасно зреагувати на її зміни, що призводить до ДТП.

Поліцейські вкотре застерігають: за керування у стані сп’яніння передбачена адміністративна відповідальність за ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також кримінальна – за ст. 286-1 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) Кримінального кодексу України.

Тож в жодному разі не сідайте за кермо, якщо перебуваєте у нетверезому стані. Також звертаємось до пасажирів – ніколи не сідайте в автомобіль, якщо маєте підозру, що ним керує нетверезий водій!

Будьте відповідальними!

Відділ комунікації поліції Львівської області