Головна Політика Декомунізація: у Славській громаді вирішили перенести останки нквдистів на цвинтар

Декомунізація: у Славській громаді вирішили перенести останки нквдистів на цвинтар

У Славській громаді відбулася нарада за участю керівників громади та мешканців, під час якої напрацювали покроковий план реалізації рішення Львівської обласної ради щодо завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області. Про це повідомив голова комісії з питань культури та інформаційної політики обласної ради Святослав Шеремета. За словами депутата під час наради учасники обговорили питання перенесення останків поховання нквдистів у Славську на цвинтар та визначили перелік необхідних документів.

Голова депутатської комісії подякував представникам Славської територіальної громади за принциповість та послідовність у рішенні перемістити поховання, а також за рішучий намір остаточно очистити територію від маркерів радянського тоталітарного режиму.

«Загалом у громадах Львівщини залишилося понад півтори сотні місць, які символізують тоталітарний радянський комуністичний режим. Закликаю голів громад, місцевих депутатів та мешканців бути відповідальними господарями на своїй землі, навести лад, завершити декомунізацію. Це те, що ми можемо і маємо зробити заради майбутнього України», – звернувся Святослав Шеремета.

Нагадаємо, 20 вересня 2022 року Львівська обласна рада ухвалила рішення, яким рекомендувала територіальним громадам області демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим, перенести місця поховань загиблих у воєнний і післявоєнний періоди 1939 – 1954 років із території населених пунктів на кладовища та перейменувати вулиці, площі й інші об`єкти топоніміки, назви яких пов’язані з державою-агресором.