Головна Право Прості дії рятують життя: поліцейські Львівщини нагадують дітям, як діяти при виявленні...

Прості дії рятують життя: поліцейські Львівщини нагадують дітям, як діяти при виявленні вибухонебезпечного предмету

З метою запобігання надзвичайним ситуаціям за участю дітей співробітники ювенальної превенції поліції Львівщини відвідують освітні заклади та нагадують дошкільнятам та учням алгоритми дій у кризових чи небезпечних ситуаціях.

Зокрема, поліцейські пояснюють дітям правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів.  Це можуть бути залишені без нагляду рюкзаки, сумки, згортки біля смітників або у місцях масового скупчення людей, а також дитячі іграшки,  предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторами, елементи військового призначення (патрони, боєприпаси). Діти повинні усвідомлювати: якщо звичні речі перебувають у незвичних місцях –  наприклад, іграшка на транспортній зупинці – її не варто чіпати.

При виявленні потенційно небезпечних предметів не можна торкатися їх руками, переміщувати. У жодному випадку не можна кидати знайдені набої чи інші вибухонебезпечні предмети в полум’я  – внаслідок цього ви можете отримати поранення, які загрожують життю та здоров’ю.

Натомість, слід негайно повідомити  про знахідку дорослих (батьків, вчителів, перехожих на вулиці), які мають відразу звернутися у поліції на оперативну лінію 102. Дочекавшись прибуття спеціалістів-вибухотехніків поліції Львівщини, слід вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Також під час таких занять правоохоронці нагадують дітям Правила дорожнього руху та правила безпечної поведінки у побуті та школі, а також підвищують обізнаність дітей про безпеку у цифровому середовищі.

Прості дії рятують життя!

Відділ комунікації поліції Львівської області